شوک به ورزش ایران؛ حدادی المپیک را از دست داد؟

قهرمان پرتاب دیسک ایران ممکن است به خاطر آسیب‌دیدگی به توکیو نرود

احسان حدادی از مدت‌ها قبل با مصدومیت دست‌وپنجه نرم می‌کند و به همین خاطر احتمال دارد به توکیو سفر نکند!

شهروندآنلاین: در روزهایی که ورزش ایران مهیای حضور در المپیک می‌شود، خبرهای ناراحت‌کننده زیادی به گوش می‌رسد. آخرین خبر هم به مصدومیت احسان حدادی، قهرمان پرتاب دیسک برمی‌گردد که شاید نتواند راهی توکیو شود.

حدادی جزو اولین ورزشکاران ایرانی بود که توانست سهمیه المپیک توکیو را کسب کند و در دو سال اخیر هم با رفع مصدومیت‌های خود در اردوهای تدارکاتی مختلف شرکت کرده تا به بهترین نحو برای حضور در این رویداد بزرگ آماده شود. این پرتابگر ایرانی که در المپیک لندن با کسب مدال نقره یک اتفاق تاریخی را رقم زد، سابقه حضور در سه دوره المپیک را دارد، اما در آستانه حضور در چهارمین المپیک متوالی خود نه تنها مثل چند ماه قبل امیدی به کسب مدال ندارد، بلکه می‌گوید مصدومیت‌هایی که سراغش آمده شاید اجازه ندهد به توکیو اعزام شود.

در این شرایط ممکن است بعد از مثبت شدن دوپینگ بهمن عسکری و مصدومیت پریسا جهانفکریان که باعث از دست رفتن دو سهمیه برای ایران شد، شوک سومی هم در راه باشد.

حدادی که تا چند ماه با مک ویلکینز، مربی آمریکایی خود در این کشور مشغول تمرین بود، به خاطر عود کردن دیسک کمرش به تهران بازگشت و دوره‌های درمانی را سپری کرد. او اما دیروز در لیگ دوومیدانی با رکورد 58.46 متر همه را ناامید کرد.

احسان حدادی درباره وضعیت مصدومیتش می‌گوید: «یک روز قبل از مسابقه لیگ پایم در تمرین پیچید و به‌خاطر این آسیب‌دیدگی نمی‌خواستم مسابقه دهم، اما به تیم پلمیر تعهد داده بودم و مجبور شدم که پرتاب کنم. می‌دانستم که شرایطم خوب نیست و چنین رکوردی ثبت می‌کنم. مشکل من در لیگ آسیب‌دیدگی کمرم نبود و به آن عادت کردم چون شرایطش تغییری نمی‌کند. آسیب‌دیدگی پایم جدید است و اگر نبود، قطعا 63، 64 متر پرتاب می‌کردم.»

او درباره احتمال نرفتنش به المپیک هم صحبت کرده است: «بدم نمی‌آید که نامم در تاریخ ثبت شود و در 4 دوره المپیک به‌عنوان یک ایرانی شرکت کرده باشم، اما نه به هر قیمتی. من اگر وضعیت خوبی نداشته باشم و نتوانم رکورد خوبی ثبت کنم، برای اعتبار خودم و کشورم خوب نیست. هر ورزشکاری به المپیک می‌رود که پرچم کشورش را بالا ببرد و اگر نتواند این کار را کند، اصلا رفتن به المپیک هم معنایی ندارد. من تا لحظه آخر تلاشم را می‌کنم. یکشنبه هفته آینده زمان اعزام من به توکیو است و باید ببینم که تا آن زمان چه اتفاقی پیش می‌آید.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.