لباس جنجالی از تن کاروان المپیکی ایران در آمد

انتقادها جواب داد،‌ ورزشکاران ایرانی با لباس ورزشی به افتتاحیه می‌روند

لباس رسمی کاروان ایران در مراسم افتتاحیه المپیک حذف شده و ورزشکاران کشورمان با لباس ورزشی در این مراسم شرکت خواهند کرد.

رونمایی از لباس‌های رسمی و ورزشی اعضای کاروان ورزش ایران در بازی‌های المپیک در حالی شنبه شب و همزمان با اعزام اولین گروه ورزشکاران به توکیو انجام شد که به فاصله چند ساعت با انتقادات زیادی از سوی عموم مردم و کاربران فضای مجازی مواجه شد.

این در حالی است که از دو سال پیش برای طراحی و نمایش پوشش مسافران توکیو برنامه‌ریزی شده بود و حتی پایِ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و کارگروه مد و لباس این وزارتخانه به میان آمد با این‌حال اما لباس‌های رونمایی شده به‌خصوص در بخش رسمی با اقبال عموم همراه نبود به‌گونه‌ای که تصمیم به حذف آن از مراسم افتتاحیه گرفته شده است.

قرار بود حضور اعضای کاروان ایران در مراسم افتتاحیه و رژه المپیک همچون سنوات گذشته با «پوشش رسمی» انجام شود اما به‌خاطر هجمه‌های ایجاد شده نسبت به لباس طراحی شده، اینگونه تصمیم گرفته شد حضور ورزشکاران و دیگر نمایندگان کاروان ایران در مراسم افتتاحیه با «پوشش ورزشی» انجام شود.

کیکاووس سعیدی، دبیرکل کمیته ملی المپیک در این خصوص گفت: «در راستای احترام به افکار عمومی چنین تصمیمی گرفته شده است.»

سی‌ودومین دوره بازی‌های المپیک طی روزهای اول تا ۱۷ مردادماه در توکیو برگزار می‌شود. مراسم افتتاحیه این دوره از بازی‌ها ساعت ۱۵:۳۰ روز جمعه اول مردادماه (۲۳ جولای) آغاز می‌شود. کاروان ایران با ۶۶ ورزشکار در این دوره از بازی‌های المپیک شرکت می‌کند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.