همه سرکار بودند؛ رژه با لباس جنجالی!

کاروان ایران برخلاف وعده‌های قبلی با لباس‌های پرحاشیه در افتتاحیه حاضر شد

کاروان 25 نفره ایران بعد از عراق در ورزشگاه المپیک ژاپن رژه رفت؛ البته با همان پوششی که در تهران رویت شده بود.

مراسم افتتاحیه المپیک توکیو ظهر جمعه به وقت تهران برگزار شد؛ افتتاحیه‌ای که به دلیل غیبت تماشاگران و خالی‌بودن سکوها با دوره‌های قبلی کاملا متفاوت بود، بعد از برگزاری نمایش‌هایی از سوی ژاپنی‌ها با رژه کشورهای مختلف همراه شد.

کاروان ورزش ایران با 25 نفری که 19 تن از آنها را ورزشکاران تشکیل داده بودند، بعد از کاروان عراق وارد ورزشگاه المپیک ژاپن شد. صمد نیکخواه بهرامی، کاپیتان تیم ملی بسکتبال به همراه هانیه رستمیان عضو تیم ملی تیراندازی پرچم ایران را در دست داشتند و جلوتر از سایر نفرات در افتتاحیه رژه رفتند.

نصراله سجادی، سرپرست کاروان ایران پشت‌سر این دو ورزشکار و بقیه هم به ترتیب در پیستی که برای رژه کشورها در نظر گرفته شده بود، دستی برای حاضران و دوربین‌های تلویزیونی تکان دادند.

اما نکته مورد توجه برای بینندگان تلویزیونی ایران، لباس مردان و زنان ورزشکار ایران بود؛ لباسی که در روزهای گذشته بحث‌های زیادی پیرامون آن صورت گرفت؛ یکی، دو روز بعد از رونمایی از این یونیفرم رسمی کاروان ایران در بخش زنان و مردان در فرودگاه، کیکاووس سعیدی، دبیرکل کمیته ملی المپیک اعلام کرد برای احترام به افکار عمومی و با توجه به انتقادات صورت‌گرفته، ورزشکاران ایرانی با لباس ورزشی در افتتاحیه حاضر می‌شوند.

دیروز اما اخبار جدیدی از توکیو مخابره شد و خبرگزاری مهر مدعی شد که بعد از بالاگرفتن انتقادات، کمیته ملی المپیک سریعا دست به کار شده و برای لباس رسمی زنان ورزشکار طرح جدیدی را انتخاب کرده است. بر اساس گزارشی که منتشر شده بود، لباسی جدید با طرحی بزرگ‌تر از پرچم ایران در راه توکیو بود تا زنان ورزشکار با یونیفرمی جدید در مراسم افتتاحیه حاضر شوند.

تصاویر منتشرشده قبل از مراسم افتتاحیه امروز نشان می‌داد که تغییری در لباس رسمی مردان ایجاد نشده و آنها با همان کت و شلوارهای سرمه‌ای و پیراهن سفید قرار است در افتتاحیه حاضر شوند، اما سورپرایز اصلی درباره لباس زنان بود. چند ورزشکار زن ایرانی از جمله نجمه خدمتی، هانیه رستمیان و ناهید کیانی با همان مانتوهای فیروزه‌ای و شلوار سفیدی که در تهران رویت شدند، در مراسم افتتاحیه رژه رفتند تا مشخص شود کمیته ملی المپیک از تصمیم خود کوتاه نیامده و اخبار منتشرپشده روزهای اخیر هم سندیتی نداشته است!

حالا احتمالا بار دیگر و در شرایطی که المپیک برای ورزشکاران ایرانی آغاز شده، باید شاهد شروع سیلی از نقدها و اعتراض‌ها نسبت به این لباس رسمی باشیم.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.