افزایش ۴۱درصدی روغن موتور از دوشنبه

با این تغییرات قیمت، تولید افزایش پیدا می‌کند و مشکل کمبود روغن خودرو در بازار حل می‌شود

درخواست تولیدکنندگان برای افزایش قیمت حدود 72 تا 82درصد بود، به همین علت افزایش قیمت 15درصدی که پیش از این اعلام شد را نپذیرفتند.

شهروند آنلاین: رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، روغن و فیلتر تهران اظهار داشت: «با بررسی‌هایی که سازمان حمایت انجام داد، با ۴۱درصد افزایش قیمت روغن ماشین موافقت شده است. این تغییر قیمت بعد از تعطیلات و از روز دوشنبه اعمال خواهد شد.»

داوود سعادتی‌نژاد در مورد علت کمبود روغن خودرو در بازار اظهار کرد: «کمبود روغن خودرو در بازار به علت عدم توزیع مناسب از طرف تولیدکنندگان است. کارخانه‌ها درخواست افزایش قیمت داشتند که با مخالفت‌هایی که شد، سطح عرضه را کاهش دادند.»

او با اعلام خبر افزایش قیمت این محصول گفت: «درخواست تولیدکنندگان برای افزایش قیمت حدود ۷۲ تا ۸۲درصد بود، به همین علت افزایش قیمت ۱۵درصدی که پیش از این اعلام شد را نپذیرفتند. با بررسی‌هایی که سازمان حمایت انجام داد، با ۴۱درصد افزایش قیمت موافقت شده و این تغییر قیمت بعد از تعطیلات و از روز دوشنبه اعمال خواهد شد.»

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، روغن و فیلتر تهران تصریح کرد: «با این تغییرات قیمت، تولید افزایش پیدا می‌کند و با افزایش سطح عرضه احتمالا مشکل کمبود روغن خودرو در بازار حل می‌شود. تولید باید برای کارخانه‌ها صرفه اقتصادی داشته باشد.»

او همچنین در پاسخ به سوالی در مورد بازار لاستیک گفت: «در بازار لاستیک مشکلی وجود ندارد و در بازار فراوان است. قیمت لاستیک به صورت مصوب است و فعلا برنامه‌ای برای افزایش قیمت آن وجود ندارد. حتی برخی کارخانه‌ها زیر قیمت هم در بازار توزیع می‌کنند. وضعیت حاصل از شیوع کرونا و کمترشدن رفت‌‌وآمد‌ها و سفر‌ها کمی رکود هم در بازار لاستیک به وجود آورده است.»

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.