رئیس‌جمهوری: تمهیدات لازم برای تسریع در واردات واکسن به کار گرفته شود

دستور اصلاح فرآیند تخصیص ارز برای واردات کالا

سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهوری دستور داد همه اقدامات و تمهیدات لازم برای تسریع در تأمین منابع لازم برای واردات واکسن به میزان مورد نیاز با اولویت به کار گرفته شود.

شهروند آنلاین: رئیس‌جمهوری در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت پس از بحث و بررسی آخرین وضعیت تأمین منابع ارزی واردات واکسن کرونا، دستور داد همه اقدامات و تمهیدات لازم برای تسریع در تأمین منابع لازم برای واردات واکسن به میزان مورد نیاز با اولویت به کار گرفته شود. در جلسه امروز همچنین دو موضوع تأمین نیاز ارزی کالاهای اساسی و نیز دارو، تجهیزات پزشکی و توزیع سریع کالاهای اساسی دپوشده در بنادر، در سطح کشور مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه گزارشی از وضعیت میزان ذخایر کالاهای اساسی ارایه و با توجه به وضعیت بسیار مناسب کالاهای موجود در بنادر مقرر شد، تأمین ارز این کالاها پیگیری شده و جریان انتقال و توزیع کالاها در سطح کشور بدون وقفه به‌گونه‌ای ادامه یابد که در آینده نزدیک شاهد بهبود وضعیت دسترسی به کالاها در سراسر کشور باشیم.

در موضوع انتقال کالا از بنادر نیز آخرین وضعیت فرآیند ترخیص کالاها و مجموعه اقدامات لازم برای سرعت بخشیدن به این امر مطرح و مقرر شد دستگاه‌های اجرایی مربوطه با جدیت موضوع را پیگیری و به روند ترخیص و انتقال کالا از گمرکات سرعت ببخشند.

در این جلسه رئیس‌جمهوری بر لزوم اصلاح فرآیند تخصیص ارز لازم برای واردات کالا و نیز راهکارهای تسریع در ترخیص و انتقال کالا به داخل کشور تأکید کرد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.