سرقت مسلحانه 23هزاریورویی از صرافان تهرانی

اعضای باند 6 نفره سرقت مسلحانه که با سوءاستفاده از تجهیزات نظامی (اسلحه– بی‌سیم- دستبند) اقدام به سرقت مسلحانه از صرافی‌ها می‌کردند، در دام ماموران پلیس گرفتار شدند.

ساعت 13 بیست‌وچهارم تیرماه امسال طی تماس تلفنی مردی 35 ساله با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 از سرقت مسلحانه «تحت عنوان مامور» توسط پنج مرد جوان ناشناس که اقدام به سرقت 13‌هزار یورو و دو دستگاه تلفن همراه کرده بودند را به کلانتری 109 بهارستان گزارش داد. پرونده متشکله جهت رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکی پس از حضور در اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، به کارآگاهان بیان داشت حدودا ساعت 12ظهر بود که دو مرد جوان تقریبا 30 ساله با ظاهری بسیار موجه وارد مغازه صرافی واقع در جمهوری شدند و اظهار داشتند نیاز به 13‌هزار یورو دارند و با صحبت‌هایی که شد برای این‌که وجه ارز را پرداخت کنند، توافق کردیم به بانکی در نزدیکی برویم، پس از خروج از مغازه به اتفاق هر دو نفر به صورت پیاده به سمت بانک درحال حرکت بودیم که ناگهان سه مرد جوان حدودا 38 ساله با یک دستگاه خودروی سمند بژ رنگ پلاک شخصی به ما نزدیک شدند و جلوی مرا گرفتند و با نشان دادن سلاح و بی‌سیم گفتند ما پلیس هستیم و شما به جرم قاچاق ارز بازداشت هستید و مرا با تهدید سوار خودرو کردند و آن دو نفر دیگر سوار موتورسیکلت شدند و رفتند.

در ادامه، سارقان در خودرو به من می‌گفتند «چند ‌سال در این کار هستی و چقدر پول جابه‌جا کرده و کجا نگهداری می‌کنی.» همچنین آنها از من می‌خواستند اشخاصی را که در کار قاچاق ارز هستند، را به آنها معرفی کنم. حدود یک ساعت طول کشید تا به میدان جمهوری رسیدیم و تمام 13‌هزار یورو و دو دستگاه تلفن همراهم را از من گرفتند و مرا پیاده کردند.

با شنیدن اظهارات مرد جوان، کارآگاهان با بررسی‌های سیستمی با یک وقوع پرونده مشابه با همین شگرد روبه‌رو شدند که سارقان اقدام به سرقت 10‌هزار یورو در چند روز گذشته کرده‌اند که با تجمیع هر دو پرونده، کارآگاهان دریافتند با اعضای یک باند حرفه‌ای سرقت مسلحانه مواجه هستند.
دستگیری اعضای این باند سرقت در دستور کار کارآگاهان اداره یکم قرار گرفت و تیمی مجرب از کارآگاهان به محل صرافی مراجعه کردند. با آغاز تحقیقات پلیسی کارآگاهان با رصد دوربین‌های مداربسته محل سرقت و مکان رها کردن وی، در پالایش صورت گرفته موفق به شناسایی یکی از اعضای باند سرقت به نام «مهرداد» در محدوده «جوادیه راه‌آهن» شدند. با انعکاس موضوع به بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه 34 تهران در مورخه 22 مردادماه طی یک عملیات پلیسی مهرداد در مخفیگاهش دستگیر شد و صراحتا به سرقت اعتراف کرد و گفت: «سرقت‌ها را به اتفاق چهار نفر دیگر از همدستانش که اهل یک منطقه هستند، انجام داده‌اند.»

کارآگاهان به دنبال اعترافات مرد جوان، تمامی اعضای باند را در چندین عملیات جداگانه دستگیر کردند که در بررسی مخفیگاه یکی از سارقان تجهیزات پلیسی از قبیل یک قبضه اسلحه کلت کمری، دو دستگاه بی‌سیم، یک رشته دستبند فلزی و تعداد 16فشنگ جنگی کشف و ضبط شد.
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: «در تحقیقات صورت‌گرفته، سارقان به هر دو سرقت مسلحانه و با تجهیزات کشف‌شده اعتراف کردند.»

مهرداد هم در بازجویی‌ها اعتراف کرد: «یکی از دوستانم به نام «رامین» طراح سرقت بود و به ما آموزش داد به چه صورت سرقت مسلحانه تحت عنوان مامور انجام بدهیم که با راهنمایی وی اقدام به تهیه تجهیزات پلیسی از شهرهای غربی کشور با پرداخت مبلغ 8‌میلیون تومان کردیم که در نخستین سرقت موفق به سرقت 13‌هزار یورو و در سرقت دوم مبلغ 10‌هزار یورو شدیم و وجوه سرقتی را بین خودمان تقسیم کردیم.» کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات سارقان بلافاصله رامین را در مخفیگاهش در همان محدوده دستگیر و به اداره یکم منتقل کردند که در تحقیقات صورت گرفته به بزه انتسابی خود معترف شد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.