سوپرقرارداد قایدی با دزد اماراتی ستاره‌های ایرانی!

مهدی قایدی با قراردادی نجومی و 5 ساله راهی شباب الاهلی شد

قرارداد مهدی قایدی ستاره ملی‌پوش استقلال با باشگاه الاهلی امارات حالت رسمی به خود گرفت. این توافق 5 ساله است.

بعد از کش‌وقوس‌های فراوان مهدی قایدی، مهاجم استقلال، توانست رضایتنامه‌اش را از این باشگاه دریافت کند و به شباب الاهلی امارات بپیوندد. باشگاه الاهلی امروز با انتشار یک کلیپ کوتاه خرید ستاره بوشهری فوتبال ایران را قطعی کرد. در منابع اماراتی این قرارداد پنج ساله عنوان شده و به نظر می‌رسد مبلغی بالای دو میلیون دلار برای استقلال منفعت مالی داشته است.

قایدی با این قرارداد به باشگاهی پیوست که پیش از این حسن روشن را به عنوان اولین ایرانی و یک ستاره بزرگ به خدمت گرفته بود. بعد از روشن نیز چهره‎‌هایی مثل علی کریمی، جواد کاظمیان ، فرهاد مجیدی و میلاد میداوودی عضو این باشگاه قدرتمند شهر دوبی بوده‌اند که مالکیت آن در اختیار فرزند شیخ محمد حاکم دوبی است.

هنوز از میزان دقیق مبلغ ترانسفر قایدی خبر رسمی منتشر نشده ولی گفته می شود این مبلغ بین 1.5 تا 2 میلیون دلار بوده است. مبلغی که می‌تواند به رکوردی در زمینه ترانسفر بازیکنان از لیگ ایران به خارج از کشور تبدیل شود

قایدی که طی ماه‌های گذشته مورد توجه باشگاه شباب الاهلی و همچنین الغرافه قطر و آ.ا.ک آتن یونان قرار گرفته بود، از 11 روز پیش راهی دوبی شد تا به مذاکرات با تیم‌های خواهان خود ادامه دهد. از میان پیشنهادات رسیده به دست قایدی، باشگاه شباب الاهلی عزم بالایی برای جذب این بازیکن داشت و مذاکرات دو طرف به شکل جدی دنبال شد. در ادامه نیز احمد مددی، مدیرعامل استقلال، راهی امارات شد تا برای افزایش مبلغ انتقال قایدی با مدیران شباب الاهلی وارد مذاکره شود.

در ویدیویی که باشگاه شباب الاهلی برای قایدی ساخته، او از پله‌های استادیوم استاد راشد بالا رفته و پیراهن این تیم را که بر تیر دروازه آویزان شده، بر تن می‌کند. همزمان با پوشیدن پیراهن توسط قایدی، صدای آژیر قرمز و اعلان هشدار نیز در پس زمینه این کلیپ پخش می‌شود تا این باشگاه به نوعی به سایر رقبای خود در امارات اعلام کند که یکی از استعدادهای فوتبال آسیا را به خدمت گرفته است و آنها یکی از مدعیان قهرمانی در فوتبال امارات خواهند بود.

در حالی که چند دور مذاکره دو طرف بنا بر گفته مدیرعامل استقلال به بن‌بست خورده بود با ارایه پیشنهاد جدید از سوی تیم اماراتی، دو طرف به توافق رسیدند و درنهایت باشوی کوچک با عقد قراردادی رسمی به این تیم پیوست.

قایدی همچنین با انتشار یک پست اینستاگرامی، به صورت رسمی از هواداران استقلال خداحافظی کرد و راهی شباب الاهلی شد. البته گفته می‌شود این بازیکن طی روزهای گذشته نیز در تمرینات این تیم حضور داشته است.

هنوز از میزان دقیق مبلغ ترانسفر قایدی خبر رسمی منتشر نشده ولی گفته می شود این مبلغ بین 1.5 تا 2 میلیون دلار بوده است. مبلغی که می‌تواند به رکوردی در زمینه ترانسفر بازیکنان از لیگ ایران به خارج از کشور تبدیل شود.

پس از اینکه باشگاه شباب الاهلی موفق شد احمد نوراللهی کاپیتان پرسپولیس را جذب کند، حالا خرید دوم این تیم اماراتی از دیگر تیم بزرگ پایتخت یعنی استقلال است. شباب الاهلی فصل گذشته قهرمان جام حذفی امارات شد و سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را کسب کرده است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.