مستأجران سال ۹۹ می‌توانند برای دریافت وام اجاره ثبت‌نام کنند

متقاضیان باید متأهل یا سرپرست خانوار باشند

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه‌وشهرسازی گفت: در پی نامه‌نگاری با نظام بانکی امکان ثبت‌نام وام ودیعه برای مستأجران سال ۹۹ نیز فراهم شد.

شهروند آنلاین: «محمود محمودزاده» درباره ثبت‌نام وام‌ ودیعه قرادادهای اجاره سال ۹۹، افزود: «برای ثبت‌‍نام مستأجران 6 ماه دوم سال ۹۹ نیز با نظام بانکی نامه‌نگاری شده و اکنون ابهام حوزه بانکی برطرف شده است.»

او افزود: «بر این اساس در پی نامه‌نگاری و درخواست از نظام بانکی، امکان ثبت‌نام قراردادهای اجاره سال ۹۹ نیز در کنار قراردادهای اجاره ۱۴۰۰ فراهم است.»

به گفته محمودزاده تا چند روز پیش، سامانه ثبت‌نام فقط درخواست‌های مربوط به قراردادهای اجاره سال ۱۴۰۰ را می‌پذیرفت که این مشکل در روزهای اخیر رفع شده است.

معاون وزیر راه‌وشهرسازی با بیان اینکه سقف اعتبار وام ودیعه مسکن ۱۰هزار میلیارد است، گفت: «مبلغ آن در تهران ۷۰میلیون در سایر کلانشهر ۴۰ و بقیه شهرها ۲۵میلیون تومان است. پیش‌بینی ما این است که حداقل به بیش از ۲۰۰ تا ۳۰۰هزار نفر وام ودیعه مسکن تعلق گیرد.»

او بیان کرد: «بیشتر مستأجران در سامانه ثبت‌نام را انجام دهند و مدارک تمدید و کد رهگیری را به سیستم بانکی معرفی کنند.  اگر بتوانیم از ستاد مقابله با کرونا مصوبه جدید بگیریم، زمان ثبت‌نام تمدید خواهد شد.»

ثبت‌نام وام ودیعه مسکن از ۲۶ خرداد آغاز شده است و همه مستأجران واجد شرایط دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن که در سامانه tem.mrud.ir ثبت‌نام کرده‌اند، اکنون باید منتظر پاسخ استعلام خود باشد.

سقف تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن در منطقه شهری تهران ۷۰میلیون تومان، سایر کلانشهرها (شهرهای بالای یک‌میلیون نفر جمعیت یعنی شهرهای مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز و کرمانشاه) ۴۰میلیون تومان و سایر شهرها ۲۵میلیون تومان است. همچنین، متقاضیان دریافت این تسهیلات باید متأهل یا سرپرست خانوار باشند.

متقاضیان همچنین باید دارای اجاره‌نامه رسمی یا اجاره‌نامه ثبت‌شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کد رهگیری باشند.

چنانچه متقاضی تا حداکثر ۲ هفته از تاریخ معرفی به شعب بانکی نسبت به تکمیل مدارک خود و ضامنان اقدام نکند، درخواست متقاضی رد می‌شود.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.