کرونا بیش از 10هزار دستفروش پایتخت را ساماندهی کرد

عضو شورای شهر تهران خبر داد

شهروندآنلاین- عضو شورای شهر تهران از ساماندهی بیش از 10 هزار دستفروش جهت پیشگیری از انتقال کرونا و بهبود وضعیت اقتصادی دستفروشان در پایتخت خبر داد.

 عضو شورای شهر تهران از ساماندهی بیش از 10 هزار دستفروش جهت پیشگیری از انتقال کرونا و بهبود وضعیت اقتصادی دستفروشان در پایتخت خبر داد.

زهرا صدراعظم نوری با تاکید بر اینکه کرونا پدیده‌ای است که در حال حاضر مشخص نیست تا چه زمانی شیوع خواهد داشت و به نوعی مهمان ناخوانده شهرهای مختلف از جمله تهران است به فارس گفت:«بر همین اساس باید برنامه‌ریزی‌ها به صورت بلند مدت و نه موقت و کوتاه مدت انجام گیرد. بنابراین ساماندهی دستفروشان در این شرایط کرونایی قطعا باید با نگاه بلندمدت باشد.» نوری با اشاره به اینکه در  ابتدای شیوع کرونا دو بار بسته کمک معیشتی با همکاری بنیاد مستضعفان به برخی از دستفروشان شناسنامه‌دار تهران ارائه شد ولی در حال حاضر به دلیل ادامه‌دار شدن کرونا باید اقداماتی اساسی جهت کمک به این افراد انجام داد. به صورتی که هم اشتغال این افراد دچار آسیب نشود و هم فعالیت‌شان عامل انتقال ویروس کرونا نباشد، ادامه داد:«تمهیداتی برای فعالیت این افراد در محدوده‌های جدید در نظر گرفته شد. در کنار این موضوع شرکت ساماندهی مشاغل، ساماندهی بیش از 10 هزار دستفروش در پایتخت را در دستور کار قرار داده و بر این اساس حمایت‌ها از جمله محل اشتغال دستفروشان در پایتخت ساماندهی می‌شود.»

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.