تاریخ‌ساز مثل اسکوچیچ!

سرمربی کروات تیم‌ملی به تدریج شایستگی‌های خود را به همه اثبات می‌کند

تیم‌ملی فوتبال ایران بعد از 9 بازی که هدایت یوزهای ایرانی را در اختیار داشته، آمار صددرصد پیروزی را به نام خود ثبت کرده است.

دومین پیروزی متوالی تیم‌ملی فوتبال ایران مقابل عراق در حالی رقم خورد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به یک رکورد تاریخی رسید و با رکورد تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برابری کرد. از سوی دیگر تیم‌ملی ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زد تا بعد از حدود نیم قرن به یک پیروزی مقتدرانه مقابل حریف سرسخت و سنتی خود دست یافته باشد.

آخرین دیداری که تیم‌ملی موفق به کسب برتری قاطع مقابل عراقی‌ها شده بود، به ۱۹ اردیبهشت سال ۱۳۵۱ برمی‌گردد که تیم‌ملی در مرحله گروهی جام‌ملت‌های آسیا در سال ۱۹۷۲ موفق شد با نتیجه ۳ بر صفر عراق را شکست دهد.

از طرفی بهترین برد ایران مقابل عراق به پیروزی ۴ بر صفر در مرحله انتخابی المپیک ۱۹۶۴ برمی‌گردد که ایران با هت‌تریک حمید شیرزادگان و مصطفی عرب، حریفش را با چهار گل به بغداد فرستاد.

اما این تمام ماجرا نیست، چراکه تیم‌ملی از زمان حضور دراگان اسکوچیچ روی نیمکت تیم‌ملی آماری فوق‌العاده از خود به ثبت رسانده؛ به طوری که در ۹ دیداری که اسکو روی نیمکت تیم‌ملی نشسته موفق به کسب رکورد ۱۰۰درصد پیروزی شده است. از سوی دیگر ملی‌پوشان در این ۹ دیدار ۲۸ گل به ثمر رسانده‌اند و تنها دو گل را وارد دروازه خود دیده‌اند که از این حیث نیز آماری فوق‌العاده محسوب می‌شود.

با آماری که از دوران حضور اسکوچیچ به ثبت رسیده، حالا دیگر نام او از زیر سایه کارلوس کی‌روش بیرون آمده و به نظر می‌رسد با ادامه این روند بتواند یکی از راحت‌ترین صعودهای تاریخ را برای ایران رقم بزند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.