دریافت مالیات از اینفلوئنسرها کلید خورد

طغیانی: هر کس که بیش از ۵۰۰ هزار دنبال‌کننده دارد باید مالیات بدهد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از تصویب زودهنگام آیین‌نامه اجرایی اخذ مالیات از اینفلوئنسرها در هیأت دولت خبر داد.

مهدی طغیانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی  از تصویب زودهنگام آیین‌نامه اجرایی اخذ مالیات از اینفلوئنسرها در هیأت دولت خبر داد و گفت: «منتظر آیین‌نامه مربوط به دریافت این مالیات هستیم و امیدواریم در ماه‌های پایانی سال اجرایی شود.»

او ادامه داد: «قانون تصریح کرده در هرکدام از بسترهایی که بیش از ۵۰۰ هزار دنبال‌کننده دارند و از محل تبلیغات کسب درآمد می‌کنند، مشمول مالیات خواهند شد. ماهیت آن، مالیات بر درآمد است و در آیین‌نامه به روشنی بیان می‌شود که شناسایی، فراخوان و دریافت مالیات به چه شکلی صورت خواهد گرفت.»

در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ درآمدهای کاربران دارای بیش از ۵۰۰ هزار دنبال‌کننده رسانه‌های کاربرمحور از محل تبلیغات، مشمول مالیات بر درآمد شد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: «در بودجه سال ۱۴۰۰ پایه‌های مالیاتی جدیدی پیش‌بینی شده که البته در بودجه ۹۹ هم این اتفاق افتاده بود. مالیات‌ بر خانه‌های لوکس یا خودروهای گران‌قیمت، نمونه‌هایی از پایه‌های مالیاتی جدید از نوع مالیات بر ثروت هستند که سال گذشته اقدام جدیدی از سوی دولت دوازدهم ندیدیم. دولت سیزدهم در حداقل زمان ممکن خود، آیین‌نامه‌هایی در این باره را مصوب کرد تا از شش ماهه دوم اجرایی شود. در این صورت بخشی از مشکلات ناشی از کسری بودجه می‌تواند حل شود.»

طغیانی گفت: «بانک اطلاعاتی مربوط به خودروهای لوکس فراهم‌تر از بانک اطلاعاتی خانه‌هاست. سامانه املاک و اسکان برای موضوع شناسایی خانه‌های خالی تکمیل می‌شود و در قانون مربوط به احتکار مسکن و همچنین خانه‌های گران‌قیمت کمک‌رسان خواهد بود.»

او یادآوری کرد که مالیات بر خانه‌های لوکس نوعی مالیات بر ثروت است و مالیات بر خانه‌های خالی نیز به نوعی برای «مالیات نگرفتن» است، زیرا هدف آن باقی نماندن خانه خالی و عرضه بیشتر مسکن به بازار است.

گفتنی است در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ درآمدهای کاربران دارای بیش از ۵۰۰ هزار دنبال‌کننده رسانه‌های کاربرمحور از محل تبلیغات، مشمول مالیات بر درآمد شد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.