پروژه اسکان اضطراری در شهریار کلنگ‌زنی شد

مقارن با هفته وحدت، آیین کلنگ‌زنی پروژه اسکان اضطراری با عنوان خوان اول خانه ی توصبح امروز در روستای اصیل آباد شهریار به همت مؤسسه خیریه نیکوکاران شریف و  بنیاد نیکوکاری فرشته ها و با حضور امام جمعه، شهردار و مسئولان بنیاد مسکن شهرستان شهریار و روستای اصیل آباد به منظور تامین مسکن زنان سرپرست خانوار برگزار شد.

دکتر شیوا محمدی نیک مدیرعامل و بنیانگذار این سازمان مردم نهاد ضمن حیاتی خواندن این سرفصل در میان 19 سرفصل حمایت از زنان سرپرست خانوار در این خیریه گفت : “ در این روزها یکی از مهمترین معضلات اجتماعی تامین مسکن بالخصوص برای خانواده هایی است که بلحاظ معیشتی در کف هرم درآمد جامعه هستند که اغلب آنها را زنان بی سرپرست یا بدسرپرست تشکیل می دهند . نخستین مراجعه این عزیزان در متشنج ترین لحظات زندگی شان است که مستاصل از همه جا رو به نیکوکاران شریف می آورند و تقاضای توجه و حمایت دارند . بالطبع یکی از همیشگی ترین مشکلات موجود هم مبحث سرپناه و اسکان اضطراری آنهاست چراکه اغلب بخاطر عدم پرداخت بدهی ، موجر اقدام به تخلیه ملک کرده یا در آستانه آن است .  از این رو برابر مطالعات و نیازسنجی های صورت گرفته اقدام به ساخت یا تحویل پروژه هایی از این دست بصورت بلاعوض خواهیم کرد . “

رضا منصورنیا معاون ارتباطات نیکوکاران شریف نیز در ارتباط با این پروژه ساختمانی افزود : “کلنگ پروژه “خوان اول : خانه تو” با محوریت اسکان اضطراری زنان سرپرست خانوار یعنی زنانی که همسر خود را از دست داده یا بدلایل مختلف در غیاب همسر مسؤول سرپرستی کودکانشان را برعهده دارند ، از امروز رسما آغاز خواهد شد .  این نقطه ی آغازی است بر برنامه دوساله مؤسسه خیریه نیکوکاران شریف برای ساخت یا خرید 100 واحد مسکونی برای زنان سرپرست خانوار در سراسر ایران عزیز است که امیدواریم با حمایت همیشگی و مؤثر مردم ، رسانه ها و مسؤولین قدمی اثرگذار را برای افزایش مؤلفه های امنیت خانواده های کم برخوردار ایجاد کنیم . “

در انتهای این رویداد ، با حضور مقامات مسؤول و رسانه ها بازدیدی از دیگر پروژه مسکونی در دست ساخت این مجموعه در روستاهای توابع شهرستان شهریار به عمل آمد .

مؤسسه خیریه نیکوکاران شریف با مجوز رسمی از پلیس امنیت نیروی انتظامی جمهوری اسلامی از سال 1392 فعالیت خود را آغاز نموده است .  این سازمان مردم نهاد به عنوان یکی از پنج مرکز نیکوکاری برتر  کشوری در حوزه حمایت از کودکان بی سرپرست، بدسرپرست و زنان سرپرست خانوار شناخته می شود که دفاتر آن در استانهای تهران،گیلان ، مازندران ، سیستان و بلوچستان (ایرانشهر و نیکشهر) و خراسان رضوی گسترده شده است . این مجموعه نزدیک به 21 هزار مددجو را به صورت مستمر و غیر مستمر حمایت می کند.

مؤسسه خیریه نیکوکاران شریف در تیرماه سال 1398 موفق به دریافت مقام ویژه مشورتی از شورای اجتماعی اقتصادی سازمان ملل متحد شد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.