تصمیم تازه برای کاهش قیمت مرغ منجمد

برخورد با افزایش قیمت شرکت‌های تاکسی اینترنتی

در جلسه ستاد تنظیم بازار با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری مقرر شد مرغ منجمد از کیلویی ۲۵هزار تومان، با قیمت مصوب کیلویی ۲۰هزار تومان در میادین میوه‌وتره‌بار در اختیار مصرف‌کنندگان قرار گیرد.

جلسه ستاد تنظیم بازار با حضور محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهوری برگزار و تصمیمات تازه‌ای برای کاهش قیمت مرغ منجمد و همچنین برخورد با افزایش قیمت خودسرانه دو شرکت تاکسی اینترنتی پس از اختلال در شبکه توزیع بنزین گرفته شد.

در جلسه ستاد تنظیم بازار که وزرای جهاد کشاورزی، صمت، ارتباطات و فناوری اطلاعات و راه‌وشهرسازی و همچنین نمایندگان دستگاه‌های مختف حضور داشتند، با تاکید بر اینکه شایسته نظام جمهوری اسلامی ایران نیست که مردم برای رفع نیازهای اساسی روزمره خود در صف بایستند، تصریح شد: «هیچ‌گونه تفاوت قیمت کالاهای اساسی با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار قابل قبول نیست و نباید اجازه داد عده‌ای سودجو و دلال در روند توزیع کالاهای مورد نیاز مردم اخلال ایجاد کنند.»

در این جلسه مقرر شد مرغ منجمد از کیلویی ۲۵هزار تومان، با قیمت مصوب کیلویی ۲۰هزار تومان در میادین میوه‌وتره‌بار در اختیار مصرف‌کنندگان قرار گیرد

در این جلسه پس از گزارش تلاش‌ها و زحمات دولت سیزدهم برای ذخیره و توزیع کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم در ماه‌های اخیر تاکید شد با تصمیمات و ترتیبات اتخاذشده و همچنین گسترش نظام توزیع کالاها در کشور در هفته‌های آتی کالاهای اساسی و مورد نیاز با سهولت و همچنین دسترسی سریع در اختیار مردم قرار گیرد.

 بر اساس تصمیمات این جلسه در جهت ایجاد امنیت خاطر برای بخش خصوصی در زمینه تولید و توزیع کالاهای مورد نیاز مردم مقرر شد با ورود بخش خصوصی و استارتاپ‌ها در زنجیره توزیع و تولید، کالاهای مورد نیاز مردم با سهولت و رضایتمندی به دست مصرف‌کنندگان برسد.

همچنین پس از شنیدن گزارش وزارت جهاد کشاورزی درخصوص نحوه توزیع مرغ و تخم‌مرغ در کشور تاکید شد با اقدامات انجام‌شده هیچ‌گونه کمبودی در انبارها درخصوص تامین این دو کالای مورد نیاز مردم نباید وجود داشته باشد.

در این جلسه مقرر شد مرغ منجمد از کیلویی ۲۵هزار تومان، با قیمت مصوب کیلویی ۲۰هزار تومان در میادین میوه‌وتره‌بار در اختیار مصرف‌کنندگان قرار گیرد.

همچنین در این جلسه سازمان تعزیرات گزارشی از افزایش قیمت خودسرانه دو شرکت تاکسی اینترنتی مبنی بر افزایش قیمت جابه‌جایی مسافران در زمان مشکلات قطعی بنزین در هفته گذشته ارایه کرد که مقرر شد این شرکت‌های خدمات‌دهنده تمامی مبالغ افزایش قیمت خود را از درآمد شرکت‌های خود و نه رانندگان، به مسافران بازگردانند و به هیچ عنوان مبلغی از رانندگان این دو شرکت کسر نشود.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.