جزئیات پرواز بالگرد ایرانی در فاصله ۲۳ متری ناو آمریکایی

پنتاگون: این اقدام خطرناک می‌توانست منجر به اشتباه محاسباتی شود

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا با تأیید اینکه یک فروند بالگرد ارتش ایران در فاصله‌ای بسیار نزدیک به ناو آمریکایی «یواس‌اس اسکس» پرواز کرده است، این اقدام بالگرد ایرانی را «خطرناک» توصیف کرد

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا با تأیید اینکه یک فروند بالگرد ارتش ایران در فاصله‌ای بسیار نزدیک به ناو آمریکایی «یواس‌اس اسکس» پرواز کرده است، این اقدام بالگرد ایرانی را «خطرناک» توصیف کرد.

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا بعدازظهر دوشنبه به وقت محلی در یک نشست خبری تأیید کرد که هفته گذشته یک فروند بالگرد ارتش جمهوری اسلامی ایران در فاصله 25 یاردی (23 متری) ناو آمریکایی یو‌اس‌اس اسکس در دریای عمان پرواز کرده است.

روز شنبه رسانه‌های ایرانی و خارجی ویدیوهایی از پرواز بالگرد ارتش جمهوری اسلامی ایران بر فراز ناو آمریکایی یواس‌اس اسکس در جریان رزمایش ذوالفقار در دریای عمان منتشر کردند

سخنگوی پنتاگون در این خصوص به خبرنگاران گفت: «ما می‌توانیم تأیید کنیم که یک بالگرد ایرانی در خلیج عمان به ناو یو‌اس‌اس اسکس نزدیک شد و اقدام به اجرای عملیات در فاصله 25 یاردی عرشه ناو به‌گونه‌ای غیرایمن و غیرحرفه‌ای کرد.»

این مقام آمریکایی با اعلام اینکه بالگرد ایرانی 3 بار در اطراف ناو یو‌اس‌اس اسکس پرواز کرده است، مدعی شد: «این اقدام، خطرناک بود زیرا می‌توانست منجر به اشتباه محاسباتی شود.»

روز شنبه رسانه‌های ایرانی و خارجی ویدیوهایی از پرواز بالگرد ارتش جمهوری اسلامی ایران بر فراز ناو آمریکایی یواس‌اس اسکس در جریان رزمایش ذوالفقار در دریای عمان منتشر کردند.

رزمایش ذوالفقار 1400 هفته گذشته با حضور یگان‌های مختف ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار و سناریوهای مختلف جنگ دریایی دور از سواحل ایران در آن تمرین شد. این رزمایش با به‌کارگیری قسمتی از توان رزم نیروهای زمینی، دریایی، هوایی و پدافند ارتش در منطقه وسیعی از شرق تنگه هرمز تا پسابندر در مرز ایران و پاکستان و در دریا نیز تا مدار 10 درجه شمالی و بخشی از دریای سرخ برگزار شد.

در این رزمایش ایرانی‌ها قایق‌های تندرو در پهنه دریا و نظامیان سوار شدن بر بالگردها و نیز عملیات چتربازی کماندوها را به نمایش گذاشتند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.