به جای افزایش غیرواقعی حقوق، قدرت خرید را افزایش می‌دهیم

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه: با ایجاد ثبات و رشد اقتصادی و کاهش نرخ تورم قدرت خرید مردم را افزایش می‌دهیم

میرکاظمی: «از زمانی که دولت سیزدهم آغاز به کار کرده، به هیچ عنوان خلق پول نکرده و این روند موجب کاهش نرخ تورم نقطه‌ای در مهر و آبان شده است. بودجه سال آینده بر اساس منابع پایدار و بدون کسری بسته شده و مجلس هم از این سیاست دولت حمایت کرد.»

میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه با بیان اینکه دولت به جای افزایش غیرواقعی حقوق، قدرت خرید مردم را افزایش می‌دهد، گفت: «این روش بهتر از آن است که ۲۰درصد حقوق را بالا بردند و ۳۰درصد بر تورم کشور افزودند.»

مسعود میرکاظی در نشست هم‌اندیشی لایحه بودجه 1401 گفت: «سیاست قطعی دولت اصلاح ساختار بودجه بر اساس دستورات مقام معظم رهبری و اسناد بالادستی و تمرکززدایی است. ‌با این سیاست‌ها اختیارات استانداران به ویژه در منابع مالی، رشد قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت، اما آنها باید در قبال این اختیار نسبت به شاخص‌های کلان اقتصادی حوزه خود پاسخگو باشند.»

در گذشته زیرساخت‌های متعددی در کشور ایجاد شده، اما نتیجه شده رشد نامتوازن مناطق و البته وضعیت بد شاخص‌های کلان اقتصادی. ‌در بودجه 1401 بر رشد اقتصادی تمرکز شده است

او افزود: «در گذشته زیرساخت‌های متعددی در کشور ایجاد شده، اما نتیجه شده رشد نامتوازن مناطق و البته وضعیت بد شاخص‌های کلان اقتصادی. ‌در بودجه 1401 بر رشد اقتصادی تمرکز شده است. طرح‌هایی که باعث ایجاد رشد می‌شوند، در زیربخش‌های مختلف تا سطح شهرستان شناسایی شده‌اند. اجرای این طرح‌ها در دستور کار دولت و استانداران قرار می‌گیرد.»

معاون رئیس‌جمهوری با بیان اینکه این طرح بر اساس سند آمایش شناسایی شده، تاکید کرد: «ما از مجامع استانی نمایندگان مجلس و استانداران می‌خواهیم با مطالعه اسناد آمایش سرزمین و این طرح‌ها نظرات تکمیلی خود را به سازمان برنامه‌وبودجه اعلام کنند.»

میرکاظمی ادامه داد: «از زمانی که دولت سیزدهم آغاز به کار کرده، به هیچ عنوان خلق پول نکرده و این روند موجب کاهش نرخ تورم نقطه‌ای در مهر و آبان شده است. بودجه سال آینده بر اساس منابع پایدار و بدون کسری بسته شده و مجلس هم از این سیاست دولت حمایت کرد.»

او با اشاره به اینکه کسری بودجه ریشه بسیاری از مشکلات کشور است، افزود: «وقتی بدون داشتن منبع دولتی حقوق 20درصد افزایش می‌یابد، در اصل با خلق پول، دست در جیب محرومان جامعه کرده و آنها باید هزینه این تصمیم را بپردازند؛ یعنی یک میلیون به حقوق افراد اضافه شده، ولی در قبال آن با تورم، سه‌میلیون دیگر از جیبش برداشته شده است. دولت سیزدهم با ایجاد ثبات و رشد اقتصادی و کاهش نرخ تورم قدرت خرید مردم را افزایش می‌دهد.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.