ترویج نام‌‎گذاری متولدین جدید مبتنی بر فرهنگ اسلامی ایرانی

سند «ترویج نام‌‎گذاری متولدین جدید مبتنی بر فرهنگ اسلامی ایرانی» در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد

در جلسه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی به ریاست رئیس‌جمهوری، سند سیاست‌ها و اقدامات تقویت و ترویج نام‌گذاری متولدین جدید مبتنی بر فرهنگ اسلامی ایرانی به تصویب رسید.

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی دیروز در جلسه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی با تبریک و گرامیداشت هفته بسیج، از نقش برجسته و ممتاز این مجموعه عظیم برآمده از متن مردم و خون پاک شهیدان تجلیل و قدردانی کرد و اظهار داشت: «فرهنگ و تفکر بسیج از ویژگی‌ها و شاخصه‌های ارزشمندی برخوردار است که ترویج و نهادینه‌کردن آن در بخش‌های مختلف جامعه،‌ از جمله در مسائل فرهنگی بسیار سازنده و تاثیرگذار بوده و خواهد بود.»

رئیس‌جمهوری با تاکید بر اهمیت ایجاد تحول در ساختار، وظایف و ماموریت‌های شورای‌عالی انقلاب فرهنگی با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری در پیوست حکم اعضای جدید شورا، از کارگروه تحول خواست با دقت همه پیشنهادات موجود در این زمینه را جمع‌بندی و برای تصمیم‌گیری در جلسه بعدی ارایه دهد.

در جلسه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، موضوع شرح وظایف قرارگاه فرهنگی در راستای اجرایی‌شدن رهنمودهای مقام معظم رهبری در پیوست حکم اعضای جدید برای ایجاد تحول در وظایف و ماموریت‌ها و راهبرد شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت و ادامه آن به جلسه بعدی شورا موکول شد.

همچنین در این جلسه سند سیاست‌ها و اقدامات تقویت و ترویج نام‌گذاری متولدین جدید مبتنی بر فرهنگ اسلامی ایرانی به تصویب رسید.

در جلسه دیروز شورای انقلاب فرهنگی همچنین سید محمد مقیمی به عنوان رئیس دانشگاه تهران، حسین قناعنی به عنوان رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی تهران و عبدالرضا پازوکی به عنوان رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی ایران انتخاب شدند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.