حناچی: دولت از افزایش ۲۵ درصدی کرایه‌ها جلوگیری نکند

هاشمی: افزایش ۲۵ درصدی نرخ کرایه‌ اتوبوس و مترو تهران رد شد

حناچی درباره اقدام شهرداری با توجه به موضع منفی در قبال افزایش ۲۵ درصدی کرایه‌های حمل و نقل عمومی، بیان کرد: شهرداری‌ها در تمام شهرهای بزرگ دنیا در شرایط کرونا مورد حمایت قرار گرفتند و انتظار ما این است که اگر حمایتی از ما نمی‌کنند، از افزایش کرایه‌ها جلوگیری نکنند

شهروند آنلاین: پیروز حناچی شهردار تهران با اشاره به کاهش چشمگیر درآمدهای شهرداری در دوران کرونا، گفت: دولت مانع افزایش کرایه حمل و نقل عمومی نشود.

وی روز سه‌شنبه در حاشیه دویست و چهل و دومین جلسه شورای شهر تهران به خبرنگاران توضیح داد: برج میلاد که در عمل تعطیل شده و فعالیت حمل و نقل عمومی هم به ۵۰ درصد ظرفیت کاهش یافته است و همین موارد از جمله دلایل کاهش درآمد شهرداری به شمار می‌رود.

حناچی درباره اقدام شهرداری با توجه به موضع منفی در قبال افزایش ۲۵ درصدی کرایه‌های حمل و نقل عمومی، بیان کرد: شهرداری‌ها در تمام شهرهای بزرگ دنیا در شرایط کرونا مورد حمایت قرار گرفتند و انتظار ما این است که اگر حمایتی از ما نمی‌کنند، از افزایش کرایه‌ها جلوگیری نکنند.

موضوع یک فوریت افزایش کرایه حمل و نقل عمومی پایتخت در جلسه گذشته شورای شهر تهران تصویب شد که این موضوع در فضای مجازی مورد انتقاد کاربران و شهروندان قرار گرفت.

پس از آن «محمدعلیخانی» رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا توییت کرد که این موضوع فعلا در کمیسیون مربوطه در حال پیگیری بوده و افزایش کرایه‌ها اعمال نشده است.

با وجود اینکه واکنش‌ها نسبت به افزایش کرایه حمل و نقل عمومی تهران در بیشتر موارد مردمی بوده، شهردار تهران امروز دولت را در این زمینه خطاب قرار داد و به نظر می‌رسد از این طریق به دنبال مساعدت مالی دولت به شهرداری تهران باشد.

از سوی دیگر محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص عدم موافقت کمیسیون حمل و نقل با لایحه پیشنهادی شهرداری در مورد افزایش ۲۵ درصدی نرخ کرایه اتوبوس و مترو نیز گفت: این موضوع در کمیسیون حمل و نقل بررسی شد و رای نیاورد. چرا که دولت یک بخشنامه دارد که در آن تاکید کرده است افزایش بیش از ۲۰ درصدی نرخ ممنوع است و سازمان تعزیرات نیز به این موضوع حساس است و اگر بیشتر از این نرخ افزایش داشته باشیم حتما هیات تطبیق آن را رد می‌کند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.