اهمیت گرامیداشت عید غدیر به عنوان بزرگترین عید اسلامی

حجت‌الاسلام والمسلمین معزی تاکید کرد:

بنا به گفته حجت‌الاسلام والمسلمین معزی سیره‌ی عملی اهل بیت علیه السلام سرشار از نکات درس آموز و نو برای هر دوره و زمانی است

به گزارش شهروند آنلاین؛جشن عید سعید غدیرخم با حضور کارکنان جمعیت هلال احمر در سالن توانبخشی این مجموعه برگزار شد.در این مراسم که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین معزی، نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر دکتر پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر و  یعقوب سلیمانی دبیرکل جمعیت هلال‌احمر برگزار شد، حجت‌الاسلام والمسلمین معزی بر اهمیت گرامیداشت عید سعید غدیر خم تاکید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین معزی سخنان خود را در این همایش با اشاره به اهمیت گرامیداشت عید سعید غدیر خم آغاز کرد. وی با اشاره به روایتی از امام صادق (ع) این عید را بزرگترین و با فضیلت‌ترین عید در اسلام برشمرد و تصریح کرد:« عید غدیر را که در روایات   به عید الله الاکبر (بزرگترین عید) تعبیر شده است، بزرگترین عید در اسلام است،  چرا که حاصل زحمات تمام فرستادگان الهی، در این روز به کمال رسیده است.» بنا به گفته نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال احمر در واقعه غدیر خداوند متعال مسیر رستگاری بشر را به تمام جهانیان در تمام دامنه تاریخ نشان داده است.

وی در ادامه با اشاره به روایات دینی، ولایت امیرالمومنین علیه السلام را در امتداد ولایت خداوند باری تعالی و ولایت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم دانست و تصریح کرد:« صحابه رسول خدا نقل می‌کند که از پیامبر اسلام  صلی الله علیه و آله شنیده است که با اشاره به امام علی علیه السلام فرموده‌اند: این شخص و شیعیانش در قیامت رستگار خواهند بود.»

حجت‌الاسلام والمسلمین معزی سخنان خود را در این مراسم با اشاره به اهمیت الگوبرداری از سیره‌رفتاری امام علی علیه السلام ادامه می‌دهد. بنا به گفته حجت‌الاسلام والمسلمین معزی سیره‌ی عملی اهل بیت علیه السلام سرشار از نکات درس آموز و نو برای هر دوره و زمانی است.

نماینده رهبر معظم انقلاب با اشاره به فضائل اخلاقی امام علی علیه السلام به حضور مجاهدانه حضرت در جنگ احزاب اشاره و تصریح کرد:« عمْرو بن عبدود از بزرگترین جنگجویان عرب بود و همگان از قدرت او هراس داشتند. شجاعت امیرالمؤمنین در مبارزه با عمرو، به تنهایی عظمت و برتری حضرت را نشان می‌دهد و مهم‌ترین شاهد این ماجرا نیز جمله معروف پیامبر در وصف امیرالمؤمنین است که فرمودند: امروز تمام ایمان در برابر تمام کفر قرار گرفته است.» نماینده رهبر مظعم انقلاب در بخش دیگری از سخنان خود به بازخوانی بخشی از شعر شاخص استاد شهریار در وصف حضرت امیرالمومنین پرداخت و خوانش این شعر در میان مردم را نشانه علاقه و ارادت مردم ایران اسلامی به امام علی علیه السلام عنوان کرد.

وی در پایان با بیان‌اینکه راه سعادت حرکت در مسیر ائمه اطهار است، تاکید کرد:« ضرورت دارد، این عید سعید را در جامعه اسلامی  گرامی‌بداریم.»

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.