این سارق پولدار و صاحب رستوران است!

دوست داشتم به عنوان سارق به سوالات خبرنگاران پاسخ دهم

صحبت هایش بسیار عجیب و غریب است. شبیه آنهایی که مواد می زنند و توهم دارند، حرف می زند. اما می گوید به هیچ ماده مخدری اعتیاد ندارد و اصلا مصرف کننده نیست. تحصیلات دارد و روزنامه هم می خواند. آنقدر که دلش می خواست یک روز در طرح رعد پلیس دستگیر شود و مقابل دوربین خبرنگارها برود، دستبند به دست به سوالات آنها پاسخ دهد. از میان تمام طرح های پلیس پایتخت، از اسم طرح رعد خوشش می آمد. در آخر هم او را در همین طرح دستگیر کردند و حالا در مقابل خبرنگاران ایستاده و با افتخار از دزدی هایش تعریف می کند.

سیما فراهانی _ شهروند آنلاین؛  دزدی هایی که تنها به خاطر سرگرمی آنها را انجام می داده و هیچ نیت دیگری نداشته است. دزدی هایی که به گفته خودش، بعد از هر بار موفقیت، به خودش افتخار می کرده است. این سارق عجیب و غریب، در گفتگو با خبرنگار “شهروند” دزدی هایش را روایت کرد:

چرا دستگیر شدی؟

از انباری خانه ها سرقت می کردم. وقتی کسی می خواست وارد پارکینگ خانه اش شود، به محض اینکه ریموت را می زد، به صورت نامحسوس وارد ساختمان می شدم. بعد از آن قفل در انباری ها را می شکستم و دست به سرقت می زدم.

چه چیزهایی سرقت می کردی؟

معمولا گونی برنج و مواد غذایی و وسیله ای اگر بود سرقت می کردم و متواری می شدم.

چرا دست به سرقت می زدی؟

چون از هیجانش خوشم می آمد. هر بار که سرقت می کردم و موفق می شدم، به خودم افتخار می کردم. یک حس رضایت درونی به من دست می داد که از پس اینکار برآمدم. آن هم اینکار پر از ریسک و خطر؛ از این حس رضایت خیلی خوشم می آمد و باعث می شد که بیشتر به سراغ سرقت بروم.

یعنی مشکل مالی نداشتی؟

نه من تحصیلات دارم. وضع مالی خانواده ام خوب است. یک خودروی شاسی بلند دارم که اتفاقا با همان خودرو به سرقت می رفتم. یک رستوران از پدرم به ارث رسیده که خودم آنجا را اداره می کنم. در کل وضع مالی ام خوب است، فقط برای هیجان دست به سرقت می زدم.

به خاطر هیجان زندگی خودت را نابود کردی؟

مدت ها بود که مصاحبه به دزدان مختلف را در طرح رعد پلیس می خواندم و از آنها خوشم می آمد. با خودم می گفتم بد نیست من هم یک روز مقابل دوربین این خبرنگارها قرار بگیرم و به سوالات آنها پاسخ دهم.

پس روزنامه هم می خوانی؟

بله. من خیلی اهل مطالعه هستم. می دانم که پلیس چند طرح مختلف دارد و تبهکاران را دستگیر می کند. ولی از میان آنها از اسم طرح رعد خوشم آمده بود. دوست داشتم یک روز من هم در این طرح باشم و دستبند به دست مقابل خبرنگارها بایستم و به سوالات آنها پاسخ دهم. دلم می خواست از این طریق معروف شوم.

تحصیلاتت چیست؟

لیسانس مکانیک دارم.

اعتیاد داری؟

نه اصلا هیچ موادی مصرف نکرده ام. از اینجور چیزها خوشم نمی آید. اهل اینجور خلاف ها نیستم. من فقط رویاهای زیادی در سر دارم. رویاهایی که دلم می خواهد یک روز تحقق یابد.

مثلا چه رویاهایی؟

همیشه دلم می خواسته خلبان شوم. البته به بالاتر از آن هم فکر کرده ام. دوست داشتم فضانورد شوم. به فضا سفر کنم. عاشق اینجور چیزها هستم. خیلی به این مسایل فکر می کنم و مطالعات زیادی هم در این زمینه داشته ام.

خلبانی کجا، سرقت کجا؟

این هم بخشی از آرزوهایم بود. اینکه یک روز دستگیر شوم و از هیجان سرقت بگویم و حرف های جالبی بزنم، تا معروف شوم.

یعنی اگر ازاد شوی باز هم سرقت هایت را تکرار می کنی؟

نه اگر آزاد شوم این بار به دنبال رویاهای دیگرم می روم. این آرزویم برآورده شد. در طرح رعد دستگیر شدم و به سوالات خبرنگاران پاسخ دادم. حالا دیگر باید بروم به آروزهای دیگرم برسم. قطعا بعد از آزادی دیگر سرقت نمی کنم. چون هیجانم هم فروکش کرد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.