دفاع ترامپ از حمله به کاروان انتخاباتی بایدن

ترامپ مهاجمان را میهن‌پرست خواند

گروهی از هواداران ترامپ سوار بر خودروهای حامل پرچم ترامپ به اتوبوس تیم انتخاباتی بایدن حمله کردند. این حمله باعث شد که دموکرات‌ها یکی از برنامه تبلیغاتی خود در تگزاس را لغو کنند. ترامپ مهاجمان را میهن‌پرست خوانده است.

شهروند آنلاین: پلیس فدرال آمریکا درحال حاضر سرگرم بررسی حمله شماری از هواداران دونالد ترامپ به یکی از اتوبوس‌های متعلق به تیم انتخاباتی جو بایدن است.

روز شنبه سی‌ویکم اکتبر، عده‌ای از هواداران ترامپ سوار بر خودرو، یکی از اتوبوس‌های تیم انتخاباتی جو بایدن را در محاصره خود گرفته و تلاش کرده بودند این اتوبوس را از جاده منحرف کنند.

همین موضوع باعث شد که تیم بایدن حضور در یکی از نشست‌های انتخاباتی پیش‌بینی‌شده در ایالت تگزاس را لغو کند.

ویدیوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که عده‌ای از طرفداران ترامپ با حمل پلاکاردها و پرچم‌های ترامپ به اتوبوس متعلق به تیم انتخاباتی بایدن در اتوبان بین سن آنتونیو و آستین واقع در ایالت تگزاس حمله کرده‌اند.

پلیس فدرال آمریکا در سن آنتونیو اعلام کرده است که موضوع را از منظر حقوقی پیگیری خواهد کرد.

ترامپ با انتشار یک پست توییتری در روز یکشنبه، نه‌تنها این اقدام را تقبیح نکرده، بلکه هواداران خود را افرادی میهن‌پرست خوانده است.

ترامپ در توییت خود نوشته است که به باور او، هوادارانش افرادی میهن‌پرست بوده و هیچ خطایی مرتکب نشده‌اند.

افزون بر آن، ترامپ به اف‌بی‌آی و همچنین قوه‌قضائیه آمریکا توصیه کرده است که به جای تعقیب و پیگرد هواداران او، به وظیفه اصلی خود یعنی پیگرد تروریست‌ها، آنارشیست‌ها و فعالان چپ وابسته به گروه «آنتی‌فا» (گروه چپ مخالف فاشیسم) بپردازند.

جو بایدن در سخنرانی انتخاباتی روز یکشنبه اول نوامبر خود در فیلادلفیا، به دفاع ترامپ از این ماجرا اشاره کرد و گفت: «چنین چیزی بی‌سابقه است. دست‌کم ما هرگز رئیس‌جمهوری را ندیده‌ایم که معتقد باشد چنین اقدامی، کار خوبی است.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.