سرشماری زمستانه حیات وحش استان تهران

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران خبر داد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: یکی از برنامه‌های آتی این اداره، سرشماری زمستانه حیات وحش استان تهران برای بررسی وضعیت چهارپایان پستاندار علفخوار و مطالعه در خصوص موضوعات مربوطه است که نتایج کیفی آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

شهروند آنلاین: سعید محمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران ،با اشاره به این مطلب که هم اکنون فصل جفت‌گیری حیات وحش آغاز شده و از طرفی به علت سرما و بارش برف در ارتفاعات، حیات وحش با علوفه کمتری مواجه هستند، عنوان کرد: باید همه ما در امر حفاظت از حیات وحش دقت و برنامه ریزی بیشتری داشته باشیم.

وی در ادامه از شهروندان تهرانی خواست تا از هرگونه علوفه‌دهی به حیات وحش بدون هماهنگی با محیط زیست و پاسگاه‌های محیط‌بانی جداً خودداری کنند و همچنین در صورت اطلاع از هرگونه تخلف محیط زیستی در حوزه شکار و صید و زمین خواری موضوع را سریعاً به محیط زیست منطقه اطلاع دهند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران افزود: یکی از برنامه‌های آتی این اداره سرشماری زمستانه حیات وحش استان تهران برای بررسی وضعیت چهارپایان پستاندار علفخوار و مطالعه در خصوص موضوعات مربوطه است که نتایج کیفی آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

محمودی در ارتباط با احتمال رویارویی محیط‌بانان با متخلفین در فصل سرما نیز گفت: گشت، پایش و کنترل مناطق در فصل سرما به علت احتمال افزایش حضور شکارچیان و سوء استفاده متخلفین بیشتر می‌شود و در نتیجه احتمال  رویارویی محیط بانان با شکارچیان نیز به مراتب بیشتر خواهد بود.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.