جناح‌ها خود را به تلاش‌های بانک مرکزی وصل نکنند

همتی: براساس خوشامد افراد و گروه‌های سیاسی تصمیم نمی‌گیرم

رئیس کل بانک مرکزی نوشت: انتظارم از فعالان سیاسی این است رقابت‌های حزبی و جناحی خود را به تلاش‌های بانک مرکزی برای بهبود شرایط اقتصاد و استفاده از فرصت‌های بین‌المللی برای خنثی‌سازی و کاهش تحریم و تقویت ارزش پول ملی وصل نکنند

شهروند آنلاین: رئیس کل بانک مرکزی نوشت: «انتظارم از فعالان سیاسی این است رقابت‌های حزبی و جناحی خود را به تلاش‌های بانک مرکزی برای بهبود شرایط اقتصاد و استفاده از فرصت‌های بین‌المللی برای خنثی‌سازی و کاهش تحریم و تقویت ارزش پول ملی وصل نکنند.»

عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در یادداشت جدیدی نوشت: «این روزها درخصوص روند کاهشی نرخ ارز، بر اساس دیدگاه‌های سیاسی، تحلیل‌های مختلف ارایه و قضاوت‌های خاص می‌شود.»

روند نرخ ارز، بر اساس مبانی بنیادی بازار شکل می‌گیرد. لذا، بر اساس آنچه طی دوسال‌ونیم گذشته شاهد آن بودیم، فشار ناشی از تحریم‌ها، خصوصا تشدید انتظارات در افزایش قیمت ارز مؤثر و تعیین‌کننده بوده است. لذا انتظار می‌رود با فروکش‌کردن انتظارات، نرخ ارز نیز به سمت تعادل و ارزش اقتصادی آن حرکت بکند.

همان‌گونه که ریاست محترم جمهوری تأکید کردند با دسترسی بهتر بانک مرکزی به منابع مسدودی خود و نیز شرایط پیش‌رو، امکان مدیریت مؤثرتر دربازار ارز، در راستای اهداف کلان بانک مرکزی، فراهم مى‌شود. در این میان، حفظ قدرت رقابت‌پذیری اقتصاد به همراه صیانت از ذخایر ارزی، برای بانک مرکزی اهمیت دوچندان دارد.

بانک مرکزی در طول دوسال‌ونیم گذشته تلاش کرده است با برنامه و تدبیر، تحریم‌های دولت آمریکا را خنثی و در حد توان از سقوط بیش از حد ارزش پول ملی جلوگیری و دشمن را، از رسیدن به هدف فروپاشی اقتصادی، مأیوس و ناموفق کند.

بانک مرکزی تمام توان خود را برای ایجاد تعادل در بازار ارز و تقویت ارزش پول ملی به کار می‌گیرد. انتظارم از فعالان سیاسی این است رقابت‌های حزبی و جناحی خود را به تلاش‌های بانک مرکزی برای بهبود شرایط اقتصاد و استفاده از فرصت‌های بین‌المللی برای خنثی‌سازی و کاهش تحریم و تقویت ارزش پول ملی وصل نکنند.

و نهایتا اینجانب هرچه را که بتوانم برای منافع ملی و رفاه مردم عزیز انجام می‌دهم و در این مسیر، براساس خوشامد افراد و گروه‌های سیاسی تصمیم نمی‌گیرم.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.