توزیع بیش از 400 هزار بسته معیشتی در بحران کرونا

آیین توزیع 4هزار و 420 بسته کمک‌معیشتی در شهرستان ری با حضور دبیرکل هلال احمر برگزار شد

آیین توزیع 4هزار و 420 بسته کمک‌معیشتی جمعیت هلال احمر با مشارکت خیرین ظهر امروز، شنبه، بیست‌وهفتم دی در شهر ری برگزار شد.

دکتر محمدحسن قوسیان‌مقدم در آیین توزیع 4هزار و 420 بسته کمک‌معیشتی که ظهر امروز شنبه، بیست‌وهفتم ماه، برگزار شد، گفت: «این روزها اتفاقات خوبی در کشور در حوزه جلوگیری از شیوع بیماری کرونا به وقوع پیوسته است که کمتر به آن توجه می‌شود، در حالی که در همه کشورها کرونا وحشیانه تلفات سنگینی را به جامعه انسانی وارد می کند، با همت و تلاش یکایک مردم عزیز ایران، مسئولان و برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده است، پیک سوم را پشت سر گذاشتیم. تلفات انسانی دورقمی شده که با همت همگی ما می‌توانیم این تلفات را یک‌رقمی کنیم.»

او افزود: «در حالی که مردم آمریکا و کشورهای اروپایی به‌شدت با بیماری کرونا درگیر هستند، اما ما موفق شدیم تا شیوع این بیماری را کنترل کنیم. در هر جای دنیا اگر اتفاقی بیفتد بر اساس اصولی که به آن معتقد هستیم، نگران خواهیم شد«.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه در این روزها، برای کشور ایران تلفات بیش از هزار نفر  در روز بر اثر بیماری کرونا پیش‌بینی شده بود، اما ما به تلفات دو رقمی رسیدیم، بیان کرد: «البته که حتی مرگ یک نفر بر اثر ابتلا به بیماری کرونا برای ما زیاد است و امیدواریم به روزی برسیم که حتی یک نفر هم به خاطر کرونا جان خود را از دست ندهد«.

به گفته او، اگر کسی که به کرونا مبتلا شده و در عین حال سرپرست خانوار است، خود را قرنطینه کند و از خانه خارج نشود، می‌تواند به ریشه‌کنی این ویروس در کشور کمک کند.

وظیفه تک‌تک ما کمک به افراد نیازمند مبتلا به کروناست

سخنگوی جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه در روزگاری هستیم که به دلیل تحریم‌های ظالمانه ملت ما از نظر اقتصادی به‌شدت تحت تأثیر هستند، گفت: «وظیفه تک‌تک ما که در وضعیت مالی مناسبی هستیم، این است که به افراد نیازمند کمک کنیم و این کمک‌های مردمی را از طریق سازمان‌های مردم‌نهاد، موسسات خیریه و جمعیت هلال احمر به دست نیازمندان مبتلا به کرونا برسانیم«.

او اظهار داشت: «همکاران من در جمعیت هلال احمر تک‌تک افرادی که به دلیل ابتلا به کرونا در وضعیت نامناسب مالی قرار دارند را شناسایی می‌کنند تا با رساندن کمک‌های مردمی به دست این افراد بتوانند این افراد بیماری را پشت سر بگذارند«.

قوسیان‌مقدم از همه مردم خیّر و نیک‌اندیش ایران اسلامی دعوت کرد تا با همه موسسات خیریه و جمعیت هلال احمر که در این زمینه فعالیت می‌کنند، همکاری داشته باشند تا ریشه این بیماری در ایران از بین برود.

170 میلیارد تومان کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم از زمان شیوع کرونا

دبیرکل جمعیت هلال احمر درباره جمع‌آوری کمک‌های مردمی به صورت نقدی و غیرنقدی برای توزیع میان افراد نیازمند، گفت: «از ابتدای بیماری کرونا در کشور تا کنون بیش از 170 میلیارد تومان مشارکت‌های نقدی وغیرنقدی مردم به هلال احمر در داخل کشور بوده است«.

او ادامه داد: «تا کنون بیش از 400 هزار بسته معیشتی در کشور توزیع شده است که از این تعداد 80 هزار بسته از طریق کمک‌های بین‌المللی تهیه شده است«.

قوسیان‌مقدم با بیان اینکه جمعیت‌ها و کشورهای مختلف از زمان شیوع  بیماری کرونا تا کنون به جمعیت هلال احمرایران کمک‌های مختلفی داشته‌اند، تأکید کرد: «حدود 200 میلیارد تومان کمک‌های بین‌المللی نقدی وغیرنقدی بوده که تحویل جمعیت هلال احمر ایران داده شده است و عمده کمک‌های غیرنقدی که در حوزه مسائل بهداشتی و تجهیزات پزشکی بوده از طریق دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور توزیع شده است«.

به گفته او، 44 میلیارد تومان کمک‌های نقدی بین‌المللی هم که عمدتا به درخواست کمک‌کنندگان در قالب سبدهای غذایی میان محرومان و وسایل بهداشتی تهیه و توزیع شده است.

تهیه سبدهای غذایی برای شب عید

سخنگوی جمعیت هلال احمر با اشاره به برنامه‌های بعدی هلال احمر برای توزیع کمک‌های مردمی میان افراد نیازمند گفت: «برنامه بعدی برای تهیه سبدهای غذایی برای عید نوروز خواهد بود که در سراسر کشور اجرا خواهد شد. از همه افراد خیّر می‌خواهم که جمعیت هلال احمر را در این حوزه یاری کنند تا بتوانیم همزمان با فرارسیدن سال جدید، بسته‌هایی را تهیه کنیم و میان افراد نیازمندی که عمدتا متأثر از بیماری کرونا هستند، توزیع کنیم.

کمک‌های بشردوستانه خیرین را با کمک رسانه‌ها به اطلاع همگان می‌رسانیم

شاهین فتحی، مدیرعامل جمعیت هلال‌ احمر استان تهران، در آیین توزیع 4هزار و 420 بسته کمک‌معیشتی گفت: «به همت سازمان داوطلبان، خیرین استان تهران و تلاش و کوشش مجموعه عوامل جمعیت هلال احمر در استان تهران امروز شاهد دهمین مرحله توزیع کمک‌های مردمی هستیم«.

او افزود: «تا این لحظه با هزینه‌ای بالغ بر 6 میلیارد تومان که از محل کمک‌های مردمی جمع‌آوری شده است، بسته‌های معیشتی تهیه و میان نیازمندان توزیع شده است«.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران با تأکید بر اینکه علاقه‌مند به رسانه‌ای‌شدن کمک‌ها نبودیم، اما به منظور فرهنگسازی میان مردم کمک‌های بشردوستانه خیرین را با کمک رسانه‌ها به اطلاع همگان می‌رسانیم، بیان کرد: «این‌ بار بخشی از کمک‌های مردمی را در فضای باز در معرض دید عموم و رسانه‌ها قرار دادیم، این نمونه‌ بخشی از کمک‌های مردمی است که توزیع خواهد شد «.

او تأکید کرد: «بعد از این مراسم، بسته‌ها به همه شهرستان‌های استان تهران و موسسات خیریه‌های هماهنگ با جمعیت هلال ‌احمر، برای توزیع در میان افراد نیازمند تحویل داده خواهد شد «.

فتحی در این مراسم از مجموعه خیرین استان تهران، فرماندار تهران و همچنین مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان تهران که در تهیه و توزیع  این بسته‌های معیشتی همراه هلال احمر بودند، تقدیر و تشکر کرد.

تهیه و توزیع بسته‌های کمک‌معیشتی با مشارکت خیرین و هلال احمر

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی سلطانی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان تهران، هم در این مراسم ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری حضرت فاطمه‌زهرا(س)، گفت: «کمک‌های مومنانه در تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی بضاعتی بود که خیرین استان تهران با همراهی جمعیت هلال احمر استان تهران انجام دادند «.

او ضمن تقدیر از خیرین استان تهران و همچنین فرماندار شهرستان ری، افزود: «امیدواریم همه مردم تلاش هایی برای کمک‌رسانی به افراد آسیب‌دیده در همه حوزه‌ها به‌ویژه افراد آسیب‌دیده در ایام کرونا داشته باشند «.

جمعیت هلال احمر همواره در حوادث حضور فعال دارد

حسین توکلی، فرماندار شهرستان ری،  هم در آیین توزیع 4هزار و 420 بسته کمک‌معیشتی که ظهر امروز، شنبه، بیست‌وهفتم دی برگزار شد، گفت: «همراهی ویژه جمعیت هلال‌ احمر در طرح شهید قاسم سلیمانی و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا محسوس بود که غربالگری استان تهران و شهرستان ری به بهترین شکل ممکن انجام شد و عمده مردم این مناطق غربالگری شدند «.

او اضافه کرد: «جمعیت هلال احمر همواره در حوادث حضور فعالی داشته، این نهاد به دلیل ظرفیت قابل قبول و ارتباط موثر با قشر نیازمند و همچنین داشتن روحیه جهادی که در حادثه ارتفاعات شمال تهران به خوبی نشان داده شد، همیشه خدماتی قابل تقدیر ارایه کرده است.«

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.