منتظر جواب آزمایش DNA هستیم

پدر معین شریفی جوان گمشده جنگل کردکوی در گفتگو با شهروند

با  گذشت چند روز از کشف وسایل معین شریفی جوان کردکویی که از چهار ماه قبل در جنگل کردکوی مفقود شده بود، پدر معین ماجرای کشف وسایل او را روایت کرد.

بعد از چهار ماه از زمان مفقود شدن «معین شریفی»، جوانی که غروب یک روز تابستانی برای پیاده‌روی به مناطق بالادست پارک جنگلی کردکوی رفت و دیگر خبری از او نشد، چند روز قبل لباس‌ها و تلفن همراه این جوان به همراه بخشی از بقایای یک جسد در جنگل یافت شد.

پیدا شدن گوشی همراه معین

پدر معین درباره ماجرای پیدا شدن وسایل پسرش گفت: «بعدازظهر جمعه ۲۶ دی‌ماه تعدادی از کوهنوردان شهرستان در مسیر پیاده‌روی خود در جنگل، کفشی را پیدا کردند. با توجه به اینکه یکی از آنها قبلا همسایه معین بوده و از ماجرای گم‌شدن او خبر داشت، با احتمال اینکه کفش برای معین باشد آن را برایم آوردند و فردای آن روز به محل پیدا شدن کفش رفتیم. بعد از جست‌وجو در آن محل تلفن همراه معین که از نظر ظاهری سالم بود، اما در آن باتری وجود نداشت را پیدا کردیم.»
او در ادامه گفت: «بعد از آن، موضوع را به پلیس اطلاع دادیم و روز یکشنبه نیرو‌های هلال ‌احمر، پلیس و کوهنوردان به محل پیدا شدن وسایل آمدند و به فاصله حدود ۵۰ متر جمجمه و به فاصله ۵۰ متر دیگر تی‌شرت و شلوار گرمکن و در نزدیکی آن چند تکه استخوان دیگر کشف شد.»

جسد داخل خاک نبود

پدر معین گفت: «هیچ‌یک از وسایل کشف شده و استخوان‌ها در داخل خاک قرار نداشته و تنها مقداری برگ روی آنها قرار داشت و اینکه گفته شده اینها در داخل خاک پیدا شده، درست نیست.»
نعمت‌الله شریفی که خود در گذشته به نیرو‌های هلال ‌احمر شهرستان کردکوی برای یافتن افراد گمشده در جنگل کمک می‌کرد، افزود: «در نزدیکی محلی که این وسایل پیدا شده چندین کلبه جنگلی وجود دارد که کوهنوردان همواره در آنجا حضور می‌یافتند. جی‌پی‌اس هلال ‌احمر نیز نشان می‌دهد که در روز‌های نخست مفقود شدن معین این محل جست‌وجو شده است. اینکه چطور هم کوهنوردان و هم نیرو‌های هلال‌ احمر با این وسایل روبه‌رو نشدند، جای تعجب است.»

معمای پیچیده

او ادامه می‌دهد و می‌گوید: «مسیری که ماشین معین پارک بود، به سمت محلی که این وسایل پیدا شد صعب‌العبور و حدود ۱۲۰۰ متر مسیر با شیب زیاد است و توجیهی ندارد که معین برای پیاده‌روی به آنجا رفته باشد.»
او با اشاره به اینکه وسایل پیدا شده برای معین است، اما مشخص نیست بقایای این جسد متعلق به چه کسی است، گفت: «دو روز قبل پزشکی قانونی آزمایش DNA گرفت و منتظر جواب آزمایش هستیم.»
پدر معین با اشاره به فرضیه‌های مختلف درباره این موضوع، بیان کرد: «کفش و لباس گرمکن پیدا شده سالم هستند و هیچ ردی از اصابت گلوله یا پاره شدن آنها توسط حیوان وجود ندارد.»

همراهی پلیس و هلال احمر

او از عوامل نیرو‌های انتظامی، هلال ‌احمر و کوهنوردان خصوصا گروه کوهنوردان ولاغوز و خانواده امامی که در پیدا کردن این وسایل همراهی داشتند، تشکر کرد.
پس از کشف بقایای این جسد، نیروی انتظامی و دادگستری پیگیر موضوع هستند تا درنهایت مشخص شود چه اتفاقی رخ داده است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.