نجات کوهنورد ۷۰ ساله در ارتفاعات شمال تهران

اعضای واکنش سریع هلال احمر استان کوهنورد ۵۷ ساله را در قله دماوند نجات دادند

کوهنورد ۷۰ ساله در ارتفاعات شمال تهران و ۵۷ ساله در قله دماوند توسط عوامل هلال احمر استان تهران نجات پیدا کردند که به وسیله بالگرد منتقل شد.

در پی اعلام حادثه در ارتفاعات توچال مبنی بر عارضه قلبی و کم شدن سطح هوشیاری فردی ۷۰ ساله، در کمترین زمان تیم واکنش سریع هلال احمر استان تهران به همراه بالگرد به موقعیت حادثه اعزام شدند.

پس از رسیدن تیم اعزامی، نجاتگران اقدامات اولیه و پیش بیمارستانی را برای مصدوم انجام و پس از تثبیت فیزیکی مصدوم را به وسیله بالگرد به سازمان امداد و نجات منتقل کردند.
پس از انتقال مصدوم توسط بالگرد، جهت تکمیل چرخه درمانی وی به وسیله تیم اورژانس به مرکز درمانی منتقل شد.
حادثه دوم مربوط به قله دماوند بود که با توجه به این که مصدوم در ارتفای ۵ هزار متری و در جبهه شمال شرقی قرار داشت، تیم واکنش سریع هلال احمر استان همراه با بالگرد به قله دماوند اعزام شدند. در این حادثه کوهنورد خانم ۵۷ ساله، به دلیل سقوط از ارتفاع با آسیب دیدگی شدیدی مواجه شده بود.

با مهارت بالای خلبان و نیروهای تیم امداد هوایی بالگرد به صورت نیمه معلق در محل حاضر و پس از رسیدن تیم اعزامی مشخص شد این خانم از ناحیه لگن و دنده ها دچار آسیب‌دیدگی شدید شده است.
مصدوم توسط بالگرد به سازمان امداد و نجات اعزام و جهت اعزام به مرکز درمانی به اورژانس تحویل داده شد.
#نجات کوهنورد ۵۰ ساله در ارتفاعات دارآباد در پی تماس همراهان فرد مصدوم با مرکز کنترل و پشتیبانی عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان تهران مبنی بر سقوط یک نفر در ارتفاعات دارآباد بلافاصله یک تیم عملیاتی به همراه پزشک از پایگاه امداد و نجات کوهستان دربند به محل حادثه اعزام شدند.
نجاتگران تیم عملیاتی کوهستان هلال احمر شمیرانات پس از رسیدن به محل حادثه و نجات فرد که به دلیل سقوط از ارتفاع دچار آسیب‌دیدگی در پای راست شده بود با انجام اقدامات اولیه درمانی وتثبیت فیزیکی، وعبور از مسیرهای سخت و دشوار فرد مصدوم به پایین کوه منتقل وتحویل عوامل اورژانس شد.
کوهنوردان می توانند در صورت بروز حادثه با شماره ۱۱۲ تماس بگیرند تا در کمترین زمان نجاتگران هلال احمر استان تهران جهت امداد رسانی اعزام شوند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.