2 طرح تحریمی علیه ولیعهد عربستان در مجلس نمایندگان آمریکا

ورود بن‌سلمان به خاک آمریکا ممنوع می‌شود

دو قانونگذار آمریکایی با ارایه طرح‌های جداگانه در رابطه با قتل «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد آل‌سعود خواستار تحریم «محمدبن سلمان» و جلوگیری از ورود ولیعهد سعودی به ایالات متحده شدند.

شهروندآنلاین: دو قانونگذار آمریکایی با ارایه طرح‌های جداگانه در رابطه با قتل «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد آل‌سعود خواستار تحریم «محمدبن سلمان» و جلوگیری از ورود ولیعهد سعودی به ایالات متحده شدند.

به گزارش الجزیره، «ایلهان عمر» نماینده دموکرات ایالت مینه‌سوتا در مجلس نمایندگان آمریکا سه‌شنبه شب با ارایه طرحی خواستار تحریم بن‌سلمان شد.

او در بیانیه‌ای اعلام کرد: «این آزمونی برای بشریت ما است. اگر آمریکا واقعا حامی آزادی بیان، دموکراسی و حقوق بشر است، دلیلی وجود ندارد که بن‌سلمان تحریم نشود.»

اداره مدیریت اطلاعات ملی آمریکا در گزارشی که جمعه منتشر شد، بن‌سلمان را به طراحی قتل خاشقچی در سال ۲۰۱۸ میلادی در ساختمان کنسولگری عربستان در ترکیه متهم کرد.

دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهوری آمریکا شماری از مقام‌های سعودی را تحریم کرد، اما از مجازات بن‌سلمان امتناع کرد.

در همین حال، «تام مالینوفسکی» نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا نیز با ارایه لایحه‌ای خواستار جلوگیری از ورود بن‌سلمان به آمریکا شد.

او گفت: «اگر ما او را متهم به ارتکاب جرم کنیم و کاری برای مسئولیت‌پذیرکردن او نکنیم، موضع دولت آمریکا تضعیف می‌شود.»

مالینوفسکی افزود: «این لایحه به دنیا یادآور خواهد شد که در آمریکا هیچ کسی، خواه یک رئیس‌جمهوری یا یک شاهزاده، بالاتر از قانون نیست.»

خاشقچی، روزنامه‌نگار مخالف و منتقد آل‌سعود مهرماه سال ۹۷ زمانی که برای انجام یک کار اداری به ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه مراجعه کرد، به قتل رسید، اما جسد او هیچ‌گاه پیدا نشد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.