هفته آینده تزریق واکسن ایرانی کرونا آغاز می شود

وزیر بهداشت: واکسن ایرانی در مرحله اول به صورت داوطلبانه تزریق می‌شود

وزیر بهداشت از آغاز واکسیناسیون علیه کرونا با واکسن ایرانی و در مرحله اول به صورت داوطلبانه (به دلیل رعایت برخی پروتکل‌ها) از هفته آینده خبر داد. او گفت: «همان‌طور که قول داده بودم که در خرداد و پایان بهار واکسن ایرانی روی میز است و برای تزریق در بین مردم آماده است، ان‌شاءالله این کار را تا هفته دیگر آغاز خواهیم کرد. اما برای رعایت برخی پروتکل‌ها این کار را داوطلبانه خواهیم کرد و خودم و همکارانم داوطلب این اقدام هستیم.»

شهروندآنلاین: وزیر بهداشت از آغاز واکسیناسیون علیه کرونا با واکسن ایرانی و در مرحله اول به صورت داوطلبانه (به دلیل رعایت برخی پروتکل‌ها) از هفته آینده خبر داد.

سعید نمکی در آیین پویش ره سلامت در استان گیلان درباره واکسن کرونا تولید داخل گفت: «خوشبختانه مطالعات فاز دوم واکسن کرونا در مجموعه انستیتو پاستور کشور به عنوان اولین پایگاه و همچنین مجموعه برکت کاملا تأیید شد و فاز سوم دارد به خوبی پیش می‌رود.»

او افزود: «قرارمان این بود اگر فاز یک و دو انسانی را به خوبی پاس کنند، فاز سه را شروع کنند و مقداری پیش رویم، مانند همان کاری که چینی‌ها، روس‌ها، آمریکا و انگلیس و هند انجام دادند و فاز سه را برای مطالعات بالینی بردند در کشورهایی مثل امارات و غیره، چرا ما این کار را برای واکسن خودمان در کشور خودمان انجام ندهیم.»

او گفت: «بنابراین همان طور که قول داده بودم که در خرداد و پایان بهار واکسن ایرانی روی میز است و برای تزریق در بین مردم آماده است، ان‌شاءالله این کار را تا هفته دیگر آغاز خواهیم کرد. اما برای رعایت برخی پروتکل‌ها این کار را داوطلبانه خواهیم کرد و خودم و همکارانم داوطلب این اقدام هستیم.»

وزیر بهداشت گفت: «امروز سالم‌ترین و بی‌ضررترین واکسن بومی را در اختیار داریم؛ چه واکسن پاستور که با انتقال دانش فنی است و چه واکسن برکت و…. بنابراین توانستیم در کمتر از یک سال به مجموعه‌های باعظمت واکسن‌ساز دنیا بپیوندیم و راه 20 ساله را یک ساله طی کنیم. همان‌طور که رمدسیویر را 60 روزه بچه‌های ما ساختند.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.