نقشه مأموران قلابی برای فروش عتیقه‌های قلابی 

تبهکاران این عتیقه‌های قلابی را 5میلیارد و 300میلیون تومان فروختند و بعد دوباره آن را سرقت کردند

مأموران قلابی عتیقه‌های قلابی را به فردی فروختند و بعد از آن با یک نقشه حرفه‌ای دوباره عتیقه‌ها را سرقت کردند. آنها این عتیقه‌های قلابی را 5میلیارد و 300 میلیون تومان فروخته بودند.

اوایل امسال مرد میانسالی به کلانتری 105 سنایی مراجعه کرد و مدعی شد که برای پیگیری اموال عتیقه‌اش به کلانتری آمده است.

این مرد درباره جزئیات این ماجرا توضیح داد: «روز گذشته چند مرد به خانه‌ام آمدند. آنها خودشان را مأمور مبارزه با قاچاق معرفی کردند. مدعی شدند به آنها گزارش شده که من در کار قاچاق هستم. بعد هم شروع به گشتن خانه‌ام کردند. چندین ظرف عتیقه را که به مبلغ 53میلیارد و 500 میلیون ریال خریداری کرده بودم، با خود بردند. آنها اعلام کردند فردا صبح برای رسیدگی به کلانتری بیایم.»

شکایت مرد میانسال و بررسی‌های مأموران کلانتری مشخص شد مردانی که خود را پلیس مبارزه با قاچاق معرفی کرده بودند، قلابی بوده‌اند. آنها نقشه سرقت عتیقه‌های مرد میانسال را طراحی و اجرا کرده‌اند. با مشخص‌شدن این موضوع پرونده شکایت مرد میانسال به اداره پنجم پلیس آگاهی پایتخت ارجاع شد.

خرید عتیقه

شاکی در ادامه تحقیقات گفت: «مغازه موبایل‌فروشی داشتم اما به خاطر نوسانات قیمت دلار و یک‌سری مشکلات مالی ورشکست شدم. درگیر ورشکستگی بودم که یکی از دوستان قدیمی‌ام فردی را به نام «ارسلان» به من معرفی کرد. ارسلان در کار خریدوفروش عتیقه بود و به من پیشنهاد وسوسه‌کننده‌ای داد که باعث شد همراه او شوم.»

شاکی ادامه داد: «ارسلان پیشنهاد خرید عتیقه داد. او مدعی بود که بعد از مدتی با فروش این عتیقه‌ها کلی پول به جیب می‌زنم. می‌توانم شکستم را جبران کنم. با اینکه پول کافی نداشتم اما از دوستانم قرض گرفتم و 53 میلیارد و 500 میلیون ریال پول فراهم کردم. ظروف عتیقه را خریداری کردم. قرارمان خانه مجردی ارسلان بود و به خانه‌اش رفتم و عتیقه‌ها را تحویل گرفتم. اما یک هفته از خرید عتیقه‌ها نگذشته بود که مأموران قلابی آنها را از من سرقت کردند.»

دستگیری سارقان

در ادامه تحقیقات کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی به مدارک و سرنخ‌هایی رسیدند که نشان می‌داد ارسلان در این ماجرا دست دارد. مشخص بود که او نقشه سرقت را اجرا کرده است. با مشخص‌شدن این موضوع تحقیقات برای دستگیری ارسلان ادامه یافت. در نهایت مرد جوان در یکی از استان‌های شمال‌غربی کشور و 3 همدستش در تهران دستگیر شدند.

ارسلان پس از دستگیری به جرم خود اعتراف کرد. او به کارآگاهان گفت: «عتیقه‌ها قلابی بودند و ارزش آنها بیش از 2میلیارد ریال نبود. با فروش این عتیقه‌های قلابی به حجت پول زیادی به دست آورده بودیم. حالا زمان اجرای دومین نقشه رسیده بود. باید عتیقه‌ها را مجدداً به دست می‌آوردیم. اولین دلیل این بود که زمانی که حجت تصمیم به فروش می‌گرفت، از ماجرای تقلبی‌بودن آنها با خبر می‌شد. در ضمن ما با آن عتیقه به سایر افراد می‌توانستیم پول بیشتری به دست بیاوریم.»

سردار «علیرضا لطفی»، رئیس‌پلیس تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: «با اعتراف ارسلان و همدستانش، متهمان در اختیار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی پایتخت قرار داده شده و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.