نجات بیش از ٨٠ نفر از حریق ساختمان

علت این آتش‌سوزی در دست بررسی است

 بیش از ٨٠ نفر در حریق مجتمع تجاری- مسکونی از سوی مأموران آتش‌نشانی نجات یافتند.

سیدجلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، درباره جزئیات این حادثه گفت: «ساعت ٠٠:٣٠ روز جاری یک مورد آتش‌سوزی در یک برج مسکونی-تجاری در خیابان آزادی، بلوار شهیدان به سامانه ١٢۵ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد. بلافاصله پس از آن پنج ایستگاه آتش‌نشانی به همراه دو دستگاه نردبان هیدرولیکی و تجهیزات پشتیبانی به محل اعزام شدند. با توجه به اینکه یک ایستگاه آتش‌نشانی در فاصله نزدیک قرار داشت، نخستین ایستگاه در مدت زمان یک دقیقه به محل رسید.

محل آتش‌سوزی یک برج ١٣ طبقه مسکونی و تجاری بود که چهار طبقه منفی نیز داشت. در طبقه منفی ۲ دو خودرو پژو ۴٠۵ و پژو پرشیا دچار حریق شده بودند

محل آتش‌سوزی یک برج ١٣ طبقه مسکونی و تجاری بود که چهار طبقه منفی نیز داشت. در طبقه منفی ۲ دو خودرو پژو ۴٠۵ و پژو پرشیا دچار حریق شده بودند. دود زیادی طبقات بالایی را فرا گرفته بود و اطلاعات اولیه حاکی از آن بود که تعداد زیادی از شهروندان داخل واحدها قرار دارند.»

او افزود: «آتش‌نشانان با نفوذ به داخل ساختمان عملیات را آغاز کردند. همزمان با خاموش کردن آتش برای دسترسی به افراد محبوس‌شده جست‌وجو را آغاز کردند. تعدادی از شهروندان به لب پنجره‌ها آمده بودند و تقاضای کمک می‌کردند که عده‌ای از آنها با نردبان هیدرولیکی خارج شدند. در نهایت بیش از ٨٠ نفر از افراد داخل ساختمان از محل خارج شدند و حدود ١٠ نفر توسط اورژانس به‌صورت سرپایی مداوا و پنج نفر به مراکز درمانی منتقل شدند. خوشبختانه تلفات جانی نداشتیم. آتش خاموش شد و از گسترش آن به سایر خودروها جلوگیری شد. در نهایت ساعت ٠۵:٠۵ عملیات به پایان رسید.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.