جزئیات پرونده کلاهبرداران ساکن مالزی

یکی از سردسته‌های شرکت‌های کلاهبرداری‌های سریالی  به ایران منتقل شد. متهمان با مانورهای متقلبانه طعمه‌هایشان را به بهانه اقامت در کشورهای استرالیا و مالزی فریب می‌دادند. 

محمدامین بصیری، وکیل شکات این پرونده کلاهبرداری در توضیح جزئیات این پرونده اظهار کرد: «کسی که روز یکشنبه به کشور  منتقل شد، آقای «س.د» از سردسته‌های شرکت‌هایی است که دست به کلاهبرداری‌های سریالی زده‌اند. این افراد مدعی بودند که برای مراجعه‌کنندگان خود سهام شرکت‌های خارجی را خریداری می‌کنند تا از این طریق امکان مهاجرت برای آنها فراهم شود. در این فرآیند برای اعتمادسازی به مراجعه‌کنندگان یک سایت معرفی می‌شد که در آن سهام خود را مشاهده کنند، در حالی که آن سایت کاملا جعلی بود.»

این شرکت‌ها می‌گفتند که شما سهام یک شرکت استرالیایی یا مالزیایی را خریداری می‌کنید و در همان راستا می‌توانید برای استرالیا و مالزی اقامت دریافت کنید

برای مثال این شرکت‌ها می‌گفتند که شما سهام یک شرکت استرالیایی یا مالزیایی را خریداری می‌کنید و در همان راستا می‌توانید برای استرالیا و مالزی اقامت دریافت کنید.

بصیری با اشاره به سابقه خطرناک این کلاهبرداران گفت: «به برخی از موکلان قدیمی ما حتی گفته بودند که به مالزی بیایید تا ما شرایط اقامت و مهاجرت را برایتان فراهم کنیم، اما زمانی که این افراد به مالزی می‌رفتند، کلاهبرداران پاسپورت و پول این افراد را می‌گرفتند و رهایشان می‌کردند که درنهایت منجر به دیپورت این افراد می‌شد.»

تبلیغات شبکه‌های ماهواره‌ای برای اعتمادسازی

او با اشاره به تبلیغات گسترده شبکه‌های ماهواره‌ای برای این کلاهبرداران اظهار کرد: «تبلیغات این کلاهبرداران در شبکه‌های ماهواره‌ای مانند جم و فارسی وان بوده و از این طریق اعتمادسازی می‌کردند. البته هنوز هم این شبکه‌ها برای این کلاهبرداران تبلیغ می‌کنند!»

این وکیل دادگستری افزود: «حجم کلاهبرداری این افراد بالغ بر ۸۰ تا ۹۰میلیارد تومان است و این پرونده شکات بسیاری دارد.»

روزنه‌های امید پس از 7 سال

او در پایان درخصوص آخرین وضعیت این پرونده گفت: «پرونده مدت‌هاست در مرحله دادسراست و همه متهمان این پرونده در وضعیت قرمز هستند و حالا پس از هفت سال از شروع این پرونده یکی از متهمان اصلی آن دستگیر شده است و مالباختگان امیدوارند که بالاخره به نتیجه برسند.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.