«سردار قلابی» در خانه‌اش دستگیر شد

اکثر شاکیان از مسئولان هستند

قوه قضائیه تصویر مهدی اخوان، متهم به ادعای اعتبار و نفوذ نزد مأموران دولتی و قضائی غصب و جعل عناوین و اسناد رسمی و کلاهبرداری منتشر کرد.

تصویر مهدی اخوان، متهم به ادعای اعتبار و نفوذ نزد ماموران دولتی و قضائی، غصب و جعل عناوین و اسناد رسمی و کلاهبرداری در راستای اجرای بند «ب» ماده 96 قانون آیین دادرسی کیفری برای شناسایی شکات به دستور مقام قضائی منتشر شد.

متهم مهدی اخوان بدون داشتن هرگونه سمتی در دستگاه‌ها و با چهار سابقه کیفری از طریق اعمال نفوذ و تطمیع برخی از مسئولان، اقدام به کلاهبرداری از اشخاص در برخی از محاکم و ادارات می‌کرده است.

متهم مهدی اخوان، متولد سال 1351 خود را سردار نظامی معرفی می‌کرد. او در جریان فرایند مجرمانه خود در حوزه‌های قضائی و دولتی ورود می‌کرد. تاکنون 20 نفر از مالباختگان شناسایی شدند که اکثر آنها از مسئولان هستند.

متهم اخوان تحت عنوان خرید ملک، خودرو و خرید سربازی از اشخاص مبالغی بالغ بر 6 میلیارد تومان کلاهبرداری کرده است.

بازداشت در خانه

متهم با دریافت گزارشاتی از سوی سربازان گمنام امام زمان(عج) در حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حالی در خانه خود بازداشت شد که اقدام به صحنه‌سازی برای فریب ماموران کرده بود. او صحنه را به‌گونه‌ای آراسته بود که گویی با استفاده از پرده، از پنجره اتاق به بیرون رفته است. این صحنه‌سازی، در حالی صورت گرفت که متهم در لحظه بازداشت، زیر تخت، خود را پنهان کرده بود.

متهم اخوان در جریان برگزاری انتخابات اخیر ریاست جمهوری با حضور در ستاد انتخاباتی یکی از نامزدها به‌منظور ارتباط‌‌گیری با برخی از مسئولان جهت پیشبرد اهداف مجرمانه خود فعالیت می‌کرده‌ است.

علاوه بر این، متهم اخوان در برخی از پرونده‌های اقتصادی با ادعای اعمال نفوذ در پرونده‌های قضائی، اقدام به دریافت وجوهی کرده‌ است.

پرونده این کلاهبرداری در حال حاضر در شعبه 5 بازپرسی دادسرای کارکنان دولت (ناحیه28) در حال رسیدگی است. شکات برای اعلام شکایت می‌توانند به دادسرای کارکنان دولت در خیابان پانزده خرداد، ضلع غربی میدان پانزده خرداد، ساختمان دادسرای مرکز مراجعه کنند. همچنین آنها با مراجعه به دفاتر خدمات قضائی شکایت خود در پرونده 0000272 را ثبت کنند.

گفتنی است؛ متهم، در حال حاضر با صدور قرار بازداشت موقت، بازداشت است.

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.