کلاهبرداری 50 میلیارد تومانی در چالوس

متهم با اجاره دادن ویلا دست به سرقت وسایل مردم می‌زد

تبهکار ۲۴ ساله‌ای که ۵۰ میلیارد تومان با ترفند جعل و چک بلامحل از شهروندان کلاهبرداری کرده بود، در چالوس دستگیر شد.

سردار مرتضی میرزایی، فرمانده انتظامی استان مازندران درباره جزئیات این پرونده گفت: «در پی شکایت تعدادی از شهروندان و مسافران شهرستان چالوس مبنی بر کلاهبرداری از آنان، موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.»

او در خصوص شیوه و شگرد این کلاهبرداری، گفت: «متهم با اجاره دادن ویلا در فاصله زمانی مختلف به چند نفر در شهرستان چالوس، لوازم خانه را قبل از اجاره دادن به نفر بعدی سرقت می‌کرد و متواری می‌شد. با تلاش ماموران پلیس آگاهی، این کلاهبردار حرفه‌ای در مخفیگاهش دستگیر شد.»

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به اینکه متهم در بازجویی‌های به‌عمل آمده به کلاهبرداری و سرقت اعتراف کرد، افزود: «این کلاهبردار منازل و ویلاها را به‌مدت معین یک ساله از مالکان اصلی اجاره می‌کرد. به‌صورت ماهیانه و هفته‌ای، همزمان به چند نفر از شهروندان و مسافران اجاره می‌داد. بعد در فرصت مناسب با در دست داشتن کلید در منازل، اقدام به سرقت لوازم می‌کرد.»

مراقب افراد سودجو و کلاهبردار باشید

سردار میرزایی با اشاره به تشکیل پرونده برای متهم از تحویل او به مرجع قضائی برای سیر مراحل قانونی خبر داد و افزود: «با استعلام از سوابق متهم مشخص شد، نامبرده دارای سابقه شش کلاهبرداری جعل، استفاده از سند مجعول نسبت به شش مبایعه‌نامه، ۱۲ چک برگشتی، سرقت اموال منزل، انتقال و فروش مال غیر، ثبت شش باب پلاک ثبتی و سرقت دو خودرو در تهران و تحت تعقیب مراجع قضائی و انتظامی است.»

او با اشاره به اینکه ارزش ریالی کلاهبرداری مذکور بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال بوده به شهروندان هشدار داد: «در معاملات و اجاره منازل و سایر معاملات پولی از واحدهای صنفی معتبر و دارای مجوز رسمی اقدام کنند. مراقب افراد سودجو و کلاهبردار باشند زیرا بسیاری از جرایم مالی از سهل‌انگاری، غفلت و ساده‌انگاری و اعتماد بی‌جای افراد اتفاق می‌افتد.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.