دیپلماسی دولت نه تنها فعال و پویا بلکه نتیجه محور است

سخنگوی دولت:دیگر آمارسازی و گزارش‌سازی‌ها رییس جمهور را فریب نخواهد داد

علی بهادری جهرمی در نشست خبری با ارائه گزارش عملکرد دولت صد روزه دولت اظهار داشت: شنبه آینده صدمین روز دولت است و باید ببینیم دولت در این مدت چه گام‌هایی را برداشته است

شهروند آنلاین:سخنگوی دولت با بیان اینکه اولویت دولت حفظ کرامت مردم است، گفت: در سه ماه نخست دولت سیزدهم ۱۰۰ میلیون دز واکسن جدید تزریق شد که نسبت به سه ماه قبل از آغاز این دولت افزایش ۴۰ برابری داشته است.

علی بهادری جهرمی در نشست خبری با ارائه گزارش عملکرد دولت صد روزه دولت اظهار داشت: شنبه آینده صدمین روز دولت است و باید ببینیم دولت در این مدت چه گام‌هایی را برداشته است.

نکات مهم سخنان وی چنین است:

هرچند دولت تمایلی به ارائه گزارش ۱۰۰ روزه نداشت، اما با توجه به مطالبه رسانه‌ها دولت بر خود واجب می‌داند گزارش را اعلام کند و برخی وزارتخانه‌ها از این هفته شروع به ارائه گزارش می‌کنند.

برای ارزیابی مناسب از عملکرد دولت به آغاز صد روز باید برگردیم زمان تحویل دولت و اینکه در چه شرایطی بودیم و الان در چه شرایطی هستیم.

آغاز شهریور مساله و معضل اصلی کشور تامین واکسن کرونا بود. متاسفانه شاهد از دست دادن آمار گسترده از دست دادن جان ۷۰۹ شهروند بودیم که این آمار تلخی زیادی برای شهروندان داشت. علاوه بر این، تلخی نبود داروها و کالاهای اساسی، نبود واکسن و صف صنوف و اقشار مختلف برای دسترسی به واکسن و حمایت از حق حیات خود را شاهد بودیم.

شرایط طوری بود که مردم در دسترسی به سرم هم در مضیقه بودند. در این مقطع آزادی عمومی کاهش یافت و ممنوعیت تردد شبانه، تعطیلی مغازه‌ها و تلخی فشار مضاعف اقتصادی را داشتیم. قطعی برق در ساعت گرم را داشتیم.

آمار قربانیان از ۷۰۰ نفر به زیر ۱۰۰ نفر رسیده است

مردم امروز استرس دسترسی به واکسن را ندارند و واکسن در نزدیکترین زمان در دسترس است. امروز مردم در مقایسه با گذشته به راحتی در مراسم‌ها و مهمانی‌های خانوادگی شرکت می‌کنند و آمار قربانیان از ۷۰۰ نفر به زیر ۱۰۰ نفر کاهش یافته است

کالای اساسی در دسترس مردم است و سبد کالا نیز با همت وزیر جهاد کشاورزی در خانه تحویل مردم داده می‌شود.

۱۰۰ میلیون دُز واکسن جدید در این سه ماه تزریق شد که ۴۰ برابر واکسنی است که سه ماه قبل از دولت سیزدهم تزریق شد.

با دیپلماسی فعال خارجی شاهد برگزاری نشست‌های اکو و شانگهای بودیم. هم در حوزه دیپلماسی کشور و پیگیری فردی رییس جمهور مانند واکسن و گاز که اگر قرارداد گاز دو روز قبل امضا نمی شد، امسال در فصل سرما مانند معضل برق، معضل و قطعی گاز را  داشتیم.

 امضای ۲۰ سند بین المللی در زمینه‌های اقتصادی 

دیپلماسی امروز ما فعال و متوازن است و چندین رکورد صادرات در گمرک در این سه ماه و رکورد ترخیص شکسته شد.

در مساله منطقه‌ای، بحران افغانستان مساله ساده‌ای نبود که دولت با تدبیر با آن مواجه شد و میزبان وزیران خارجه کشورهای همسایه بود.

در این سه ماه ۲۰ سند بین المللی با دیگر کشورها عموما در حوزه اقتصادی امضا شد و بیش از ۱۰۰ ملاقات حضوری یا گفت و گوی تلفنی در این مدت در حد رییس جمهوری و وزیران را داشتیم.

دیپلماسی دولت نه تنها فعال و پویا بلکه نتیجه محور است و پیام دیپلماسی ایران را کشورهای دیگر هم دریافت کردند.

مشکلات کشور به شکل ویدئوکنفرانسی حل نمی‌شود

بدون شک در حوزه سیاست داخلی امروز مردم دولتمردان را در دسترس و کنار خود می‌بینند و دولتمردان را جزیی از خود می‌دانند.

امروز اگر مردم با مشکلی مواجه می‌شوند خیالشان راحت است که مقامات عالی دولتی در کوتاهترین زمان ممکن نه از طریق جلسه ویدئو کنفرانسی و گزارش پشت میزی، بلکه از نزدیک و در صحنه به ارزیابی مسائل می‌پردازند و صحت‌سنجی می‌کنند و مردم مستقیم مطالبات خود را مطرح می‌کنند.

امروز مردم عالی‌ترین مقام اجرایی کشور پس از رهبری را در کنار خود در همه صحنه‌ها و مشکلات روز می‌بینند. طبیعی است مردم انتظار و پذیرش فاصله گذاشتن وزیران و مقامات اجرایی و استانداران را ندارند.

وقتی رییس دولت خود در صحنه حاضر می‌شود از بقیه ارکان مطالبه می‌کند که همه جا و در هر صحنه کنارش حاضر باشد.

در ۱۰۰ روز نخست شاهد ۱۰ سفر استانی از سوی رییس جمهور، بیش از ۲۰۰ سفر استانی از سوی مقامات در حد وزیر و معاون وزیر بوده ایم یعنی به طور میانگین روزانه دو سفر از سوی مقامات و هر ۱۰ روز یک سفر از سوی رییس جمهوری انجام شده است.

این حجم از سفرها انجام شد تا تشریفات زاید برداشته شود و دولت در این شرایط سخت اقتصادی خود را مکلف به کار جهادی می‌داند و تشریفات زاید را کنار گذاشته است.

دیگر آمارسازی و گزارش‌سازی رییس جمهور را فریب نمی‌دهد

اعتماد مردم به دولت بازگشته و دیوار بلند میان دولت و مردم برداشته شده است.

دیگر آمارسازی و گزارش‌سازی‌ها رییس جمهور را فریب نخواهد داد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.