دستبند پلیس بر دستان ۱۱۱ گرداننده سایت شرط‌بندی و مرکز فساد

در طرح اقتدار 80 نفر از اوباش نیز دستگیر شدند

۱۱۱ گرداننده سایت شرط‌بندی، قماربازی و مراکز فساد در تهران شناسایی و دستگیر شدند. همچنین ۸۰ نفر از اوباشی که جرایم خشن اعم از نزاع، تخریب، قمه‌کشی، عربده‌کشی و … را داشتند نیز در تله پلیس گرفتار شدند.

سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پنجمین مرحله از طرح اقتدار پلیس امنیت عمومی و پلیس فتای پایتخت، گفت: «در این مرحله از طرح اقتدار، پلیس ۳۱ نفر از اراذل و اوباش سطح‌دار را دستگیر کرد. با وجود اینکه این افراد سابقه داشتند و با وجود اینکه از آنها تعهد گرفته بودیم باز مرتکب شرارت شده بودند. در این مرحله از طرح ۸۰ نفر از اوباشی که جرایم خشن اعم از نزاع، تخریب، قمه‌کشی، عربده‌کشی و … را داشتند نیز دستگیر کردیم.»

او با بیان اینکه ۱۷ نفر از اوباشی که در بحث خریدوفروش سلاح فعال بودند نیز دستگیر شدند، گفت: «۱۹ نفر که در خصوص اقلام ممنوعه‌ای مثل مشروبات الکلی نیز فعالیت داشتند دستگیر شدند.»

برخورد با ۱۱۱ گرداننده سایت شرط‌بندی و مراکز فساد

به گفته سردار رحیمی، ۱۱۱ نفر از گردانندگان سایت شرط‌بندی،  قماربازی و مراکز فساد نیز در این طرح دستگیر شدند. برخی از آنها نیز در فضای مجازی فعالیت می‌کردند. همچنین ۱۹۶ نفر نیز از نوچه و نوپاها در بحث اوباشگری دستگیر شدند.

سردار رحیمی در خصوص بحث بادیگارد گرفتن برخی از افراد، گفت: «پیش از این نیز اعلام کردیم که چیزی تحت عنوان بادیگارد نداریم. اخیرا دیده شد که یکی از افراد شناخته‌شده دست به این اقدام زد. چون خلاف قانون بود با آن برخورد شد. این موضوع در فضای مجازی نیز بازتاب داشت. فقط شرکت‌های انتظام مجاز به فعالیت در بخش حراست و محافظت هستند. ۱۵۰ شرکت نیز در شهر تهران فعالیت می‌کنند. سایر شرکت‌هایی که با عناوین مختلف در خصوص استخدام بادیگارد فعال هستند رسمیت ندارند و تاکید می‌کنیم که صلاحیت‌شان مورد تایید پلیس نیست.»

او در خصوص دستگیری باندهای جعل اسناد نیز گفت: «در خصوص جعل اسناد سه باند منهدم شد و سردسته‌های آنها نیز دستگیر شدند. طی آن، ده‌ها مورد از اسناد جعلی نیز کشف شد. همچنین دو باند قاچاق انسان نیز منهدم شدند. در همین راستا ۱۱ متهم دستگیر و ۴۸ نفر آزاد شدند. آنها اکثر افراد آزادشده از اتباع بودند. هزار و 230 پاتوق صنفی که احتمال می‌دادیم اراذل و اوباش در آن تردد می‌کنند را تحت رصد قرار دادیم. با تعدادی از این موارد برخورد شد و ۶۷ مورد از پاتوق‌هایی که اوباش در آن تردد داشتند پلمپ شدند. همچنین با ۲۰ سرشبکه مرتبط با اراذل و اوباش هم برخورد شد.»

پاکسازی ۲۴۷ نقطه از خط شهر

سردار رحیمی در خصوص کشف سلاح‌های جنگی و شکاری و سلاح‌های سرد گفت: «۱۹ قبضه سلاح جنگی و شکاری، ۵۸ قبضه شبه سلاح و ۶۴ قبضه سلاح سرد در این طرح کشف شد. در این راستا به حاملان سلاح هشدار می‌دهیم که قطعا با آنها برخورد خواهیم کرد.»

او درباره شناسایی و پاکسازی محل‌هایی که در آنها برای مردم مزاحمت ایجاد می‌شد، گفت: «۲۴۷ نقطه از خط شهر و واحدهای صنفی که محل تردد و ایجاد مزاحمت برای نوامیس هستند شناسایی و پاکسازی شد.»

توقیف ۱۶۶خودروی مزاحم خیابانی

فرمانده انتظامی تهران بزرگ همچنین در خصوص برخورد با خودروهایی که دوردور می‌کنند، گفت: «با خودروهایی که دوردور می‌کنند و باعث مزاحمت‌های خیابانی و آلودگی‌های صوتی می‌شوند نیز برخورد شد. در این راستا ۱۶۶ خودرو توقیف شد و ۸۶ خودرو نیز برای نوامیس مزاحمت ایجاد می‌کردند.»

 

 

 

 

 

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.