از حلقه یاران کرونایی در باغ رز چه می دانیم؟

یازده تن از اطرافیان دونالد ترامپ کرونا گرفته‌اند

کایلی مک‌اینانی سخنگوی کاخ سفید به کرونا مبتلا شده است. او یک روز پیش از آن بدون ماسک در جمع خبرنگاران حضور داشت. او نتیجه تست کرونای خود را در توییت منتشر کرده است. در مجموع ۱۱ تن از نزدیکان ترامپ کرونا گرفته اند

شهروند آنلاین: در میهمانی باغ رز 100 نفر حضور داشتند که احتمال ابتلای آنان به کرونا وجود دارد چرا که پس از ابتلای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به ویروس کرونا موارد دیگری از ابتلای نزدیکان ترامپ در کاخ سفید نیز گزارش شده است.

مک‌اینانی سخنگوی ۳۲ ساله کاخ سفید در حساب توییتر خود نوشته است که تست کرونای او مثبت است. او گفت قرنطینه می‌شود و از خانه کار خواهد کرد.

مک انانی در چند روز گذشته به کار خود در کاخ سفید ادامه داده بود و یک روز پیش از مثبت‌شدن تست خود با خبرنگاران در خارج از کاخ سفید صحبت کرده و در حین صحبت با خبرنگاران ماسک نزده بود. مک انانی قبلا زدن ماسک را “تصمیم شخصی” توصیف کرده و بارها به آزمایش‌های تست کرونای خود اشاره کرده بود.

خبرگزاری رویترز از قول منابع ناشناس گزارش داده است، یکی دیگر از کارمندان بخش مطبوعات کاخ سفید و یک کارمند دفتر ارتباطات نیز تست ویروس کرونای مثبت داشته است.

در مجموع یازده نفر از نزدیکان رئیس جمهور آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

ملانیا ترامپ بانوی اول آمریکا، هوپ هیکس مشاور ارشد ریاست جمهوری، نیکلاس لونا دستیار ترامپ و بیل استیپین رئیس ستاد انتخاباتی ترامپ به ویروس کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند.

روز شنبه گذشته ۲۶ سپتامبر در “باغ رز” کاخ سفید مهمانی بزرگی برای پیشنهاد عضویت بارت برگزار کرد. گفته می‌شود که مدعوین که حدود ۱۰۰ نفر بودند در این مراسم نه ماسک بر چهره داشتند و نه فاصله‌ها را رعایت کرده بودند. چند نفر از شرکت کنندگان در این مراسم پس از آن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از آن جمله شخص رئیس جمهوری آمریکا و همسرش.

اینکه ترامپ، در تماس با مهمانان در این ضیافت مبتلا به کرونا شده است یا پس از آن از طریق تماس با مشاور خود، هوپ هیکس، روشن نیست. اما اکنون روشن شده است که عده‌ای از کسانی که در آن ضیافت بوده‌اند، از جمله رئیس دانشگاه نوتردام و همچنین دو سناتور آمریکایی نیز به این ویروس مبتلا شده‌اند.

.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.