۴۰ هزار بازرسی درحوزه قاچاق کالا

لاستیک، برنج، روغن و لوازم آرایشی؛ بیشترین کالای مکشوفه در حوزه قاچاق

در هفت ماهه امسال بازرسی از صنوف تولیدی و توزیعی استان تهران نسبت به مدت مشابه سال قبل 7درصد رشد داشته و بیشترین کالاهای مکشوفه در حوزه قاچاق نیز انواع لاستیک خودرو، برنج، روغن، لوازم آرایشی و بهداشتی بوده است

به گزارش «شهروندآنلاین» بر اساس جدیدترین اطلاعات منتشرشده از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران، در هفت ماهه امسال بیش از ۴۱۶ هزار بازرسی از صنوف تولیدی و توزیعی استان تهران انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 7درصد رشد داشته است. در نتیجه این بازرسی‌ها، ۴۰ هزارو ۳۵۲ پرونده به ارزش ۱۷هزارو ۹۰۴ میلیارد ریال تشکیل و برای مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

بیشترین صنوف مورد بازرسی قرار گرفته در این مدت نیز شامل لبنیات و سوپرمارکت‌ها، واحدهای توزیع گوشت قرمز و مرغ، نانوایی‌ها، میوه‌فروشی‌ها و مراکز عرضه اقلام بهداشتی بوده است.

همچنین در همین بازه زمانی حدود ۴۰ هزار بازرسی در حوزه قاچاق کالا انجام و در نتیجه آن ۳۶۵ پرونده به ارزش ۱۵۲ میلیارد ریال تشکیل شده که بیشترین کالاهای مکشوفه انواع لاستیک خودرو، برنج، روغن، لوازم آرایشی و بهداشتی بوده است.

افزایش ۶۷ درصدی بازرسی از نانوایی‌ها

در این میان طبق اعلام سازمان صمت استان تهران در مدت یاد شده بیش از ۲۲ هزار بازرسی از واحدهای صنفی نانوایی در استان تهران انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۶۷ درصدی داشته است.

از این تعداد بازرسی تعداد ٤٦٠٠ برگ گزارش تنظیم به ارزش بیش از ۲۱ هزارو ۸۶۳ میلیون ریال تنظیم شده که مراتب آن برای تعیین تکلیف و صدور رأی به اداره کل تعزیرات حکومتی ارسال شده است. بیشترین عناوین تخلف نیز گران‌فروشی، کم‌فروشی و عرضه خارج از شبکه سهمیه آرد دولتی بوده است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.