امن‌ترین شهر ایران برای زنان کجاست؟

سردار رحیمی: آزار و اذیت بانوان در تهران ناچیز است

رئیس پلیس پایتخت گفت: بر اساس آمار و اطلاعات و طبق دقیق‌ترین نتایج، امن‌ترین نقطه کشور برای زنان، تهران است، البته تمامی نقاط کشور برای بانوان امن است

به گزارش «شهروندآنلاین» به نقل از مهر، سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا آزار و اذیت بانوان در پایتخت افزایش یافته است یا خیر، اظهار کرد: «بر اساس آمار و اطلاعات و طبق دقیق‌ترین نتایج می‌گویم که امن‌ترین جا برای بانوان، تهران است.»

او ادامه داد: «در این راستا پلیس و دستگاه قضائی با افرادی که بخواهند خدای ناکرده به بانوان تعرض کنند، به شدت برخورد می‌کنند و در این زمینه قانون هم اختیارات کامل را به پلیس داده تا جدی‌ترین برخوردها را با این افراد داشته باشد.»

رئیس پلیس پایتخت افزود: «ما به عنوان نیروی انتظامی به شدت روی این مسأله حساس هستیم. البته تأمین امنیت همه اقشار برای ما مهم است، اما تأمین امنیت بانوان همیشه برایمان دغدغه بوده است.»

آزار و اذیت بانوان هیچ وقت به درصد نرسیده است

سردار رحیمی در پاسخ به این سوال که نسبت به سال گذشته در زمینه آزار و اذیت بانوان تهران چند درصد کاهش داشته‌ایم، گفت: «درواقع نمی‌توان عددی را اعلام کرد، چراکه آنقدر آزار و اذیت بانوان کم بوده که هیچ‌وقت برایمان تبدیل به دغدغه نشده است و رقم خاصی در این زمینه نداریم.»

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به همکاری با شهرداری تهران در راستای بهبود وضعیت امنیتی پل‌های عابر پیاده بیان کرد: «در بعضی از این پل‌ها، تابلوهای تبلیغاتی به گونه‌ای نصب شده که راه دیدی از بیرون نداشته است. ما برای امن‌سازی این پل‌ها از شهرداری درخواست کرده‌ایم که در چینش تابلوهای تبلیغاتی تغییر رفتار داشته باشد. البته آنها با ما همکاری کرده‌اند و ما باز هم به دنبال این مسائل هستیم تا در استفاده از پل‌های عابر پیاده و دیگر نقاط شهر برای زنان مشکلی ایجاد نشود.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
2 دیدگاه
  1. بانوان می‌گوید

    :))))))))))))))))))))))))))

  2. سیمین می‌گوید

    واو…به درصد نرسیده؟ چقدر جالب… سرم دود کرده از عصبانیت نیست ها،اینا همه از تعجبه . که اینقدر مملکت برای ما زنا امن بود من نمیدونستم.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.