واکسن کرونا به تیم ملی فوتبال هم رسید

بعد از ورزشکاران المپیکی حالا نوبت به بازیکنان تیم‌ملی فوتبال رسیده که در اولویت دریافت واکسن قرار بگیرند

با موافقت وزارت بهداشت، مرحله نخست واکسیناسیون تیم ملی فوتبال ایران با حضور برخی از بازیکنان داخلی از دوشنبه در کمپ تیم‌های ملی انجام می‌شود.

با موافقت وزارت بهداشت و ستاد مقابله با ویروس کرونا، واکسن لازم برای تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در اردوی بحرین اختصاص یافت و همه کاروان تیم‌ملی در این اردو در دو مرحله واکسینه خواهند شد.

مرحله نخست واکسیناسیون ملی‌پوشان از بیستم اردیبهشت با حضور برخی از بازیکنان داخلی آغاز می‌شود و رفته‌رفته و با ملحق‌شدن بازیکنان خارجی، مرحله نخست به پایان می‌رسد. دوز دوم این واکسن نیز برای بازیکنان و افرادی که مرحله نخست را زودتر انجام داده‌اند، قبل از اعزام به بحرین انجام خواهد شد.

واکسیناسیون برای اساس لیست ارایه‌شده به وزارت بهداشت و براساس کد ملی انجام می‌شود. ملی‌پوشانی که در کشورهایی مانند چین، روسیه یا قطر واکسینه شده باشند، از این موضوع معاف خواهند شد.

در حال حاضر واکسن فقط برای تیم ملی فوتبال بزرگسالان در نظر گرفته شده است و شاید در ماه‌های آینده و با طولانی‌شدن واکسیناسیون، سایر تیم‌های ملی به منظور حضور در مسابقاتی مانند جام جهانی فوتسال با موافقت وزارت بهداشت در اولویت واکسیناسیون قرار گیرند.

پیش از این هم شاهد واکسینه‌شدن کاروان المپیکی و پارالمپیکی ایران بودیم و با این روند به نظر می‌رسد ورزشکاران در رشته‌های مختلف به‌تدریج در اولویت دریافت واکسن قرار بگیرند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.