دستگیری هزار و 11 سارق حرفه‌ای در طرح‌های رعد و کاشف

در طرح رعد ۷۳۶ نفر دستگیر و ۴۵ باند منهدم شدند

۷۳۶ متهم در طرح رعد و ۲۷۵ سارق حرفه‌ای و سابقه‌دار در طرح کاشف دستگیر شدند. همچنین بیش از چهار هزار و ۳۸۴ قلم اموال مسروقه کشف و ۷۰۲ پرونده سرقت بسته شد.

سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ، در تشریح دستاوردهای دو طرح رعد و کاشف پلیس تهران گفت: «این دو طرح عملیاتی در پلیس‌های پیشگیری و آگاهی انجام می‌شود. رویکرد طرح رعد برخورد با مجرمان حوزه هر کلانتری است. در طرح کاشف با باندها و گروه‌های سارقان حرفه‌ای و مجرمان سابقه‌دار برخورد می‌شود.»

او با اشاره به اینکه با اجرای ۲۶۰ حکم در طرح رعد ۷۳۶ نفر دستگیر و ۴۵ باند که اقدام به سرقت می‌کردند، منهدم شدند، گفت: «در این طرح بیش از چهار هزار و ۳۸۴ قلم اموال مسروقه کشف و ۷۰۲ پرونده سرقت بسته شد.»

سردار رحیمی با اشاره به اینکه ارزش اموال مکشوفه ۳۵ میلیارد تومان است، گفت: «در این طرح ۵۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شده است.»

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه در طرح کاشف ۲۷۵ سارق سابقه‌دار و حرفه‌ای دستگیر شدند، گفت: «مجرمان دستگیرشده در جرایمی چون سرقت مسلحانه، تجاوز به عنف، قتل و غیره مشارکت داشته‌اند. این افراد در قالب ۷۵ باند فعالیت می‌کردند که دو هزار و ۵۳۷ قلم اموال سرقتی مردم از آنان کشف شد. سلسله طرح‌های پلیس پایتخت به منظور استقرار امنیت و آرامش در پایتخت به طور مستمر اجرا و با مجرمان برخورد قاطعانه خواهد شد.»

انتقاد رئیس‌پلیس پایتخت از بی‌نظمی در برنامه قطع برق

رئیس‌پلیس تهران بزرگ در خصوص تأثیر خاموشی بر مسائل امنیتی پایتخت گفت: «از لحاظ امنیتی مشکلی نداریم چرا که ما از قبل اطلاع داشتیم که قرار است چنین اتفاقاتی بیفتد بنابراین پیش‌بینی کامل را کرده بودیم.»

او از بکارگیری مأموران یگان امداد و مأموران انتظامی برای کمک به پلیس راهور و استقرار در تقاطع‌های مهم خبر داد و گفت: «با توجه به خاموشی چراغ‌های راهنمایی در تقاطع‌های مهم و پرترافیک که بر روی ترافیک سطح شهر تأثیر می‌گذارند، مأموران سایر رده‌ها به کمک پلیس راهور آمده و در این تقاطع‌ها مستقر شده‌اند.»

رئیس‌پلیس تهران با بیان این مطلب که تلاش و فعالیت مأموران پلیس چه در شب و چه در روز بیش از پیش افزایش یافته است، در خصوص جداسازی برق چراغ‌های راهنمایی از شبکه برق محلات گفت: «با دوستان در شهرداری در این مورد صحبت کردیم که برای برق چراغ راهنمایی فکری بکنند که به صورت برق اضطراری یا به صورت برق خورشیدی مشکل را حل کنند.»

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.