یزدانی-تیلور؛ این بار نوبت توست حسن

پيش‌بيني حساس‌ترین رقابت کشتی قهرمانی جهان، میان یزدانی و تیلور

رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان نزدیک است و احتمالا شاهد رقابت دوباره یزدانی و دیوید تیلور باشیم.

شهروندآنلاین: رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان از ۱۰ مهر به میزبانی در اسلو پایتخت نروژ برگزار می‌شود و در روز نخست این رقابت‌ها آزادکاران اوزان ۶۱، ۷۴، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم به روی تشک می‌روند.

در روز نخست این رقابت‌ها حسن یزدانی از ایران و دیوید تیلور از آمریکا در ۸۶ و طاها آکگل از ترکیه در سنگین‌ وزن به عنوان ۳ طلایی المپیک به میدان می‌روند. همچنین دیگر عنوان‌داران جهان و المپیک مانند کایل دیک از آمریکا در ۷۴ و گنو پتریاشویلی از گرجستان و امیرحسین زارع از ایران در سنگین وزن نیز به میدان می‌روند. در جریان رقابت‌های ۴ وزن نخست کشتی آزاد، کشتی‌گیران جمعا صاحب ۳ طلای المپیک و ۱۱ طلای جهان هستند.

تیلور پیش از این ۳ مرتبه در جریان رقابت‌های جام جهانی کرمانشاه ۲۰۱۷، رقابت‌های قهرمانی جهان بوداپست ۲۰۱۸ و فینال المپیک توکیو موفق به شکست حسن یزدانی شده و یزدانی این‌بار با تمرینات ویژه به دنبال انتقام ۳ شکست قبلی از تیلور خواهد بود.

در چنین شرایطی اتحادیه جهانی کشتی به بررسی نفرات مطرح حاضر در روز نخست رقابت‌های قهرمانی جهان پرداخت که اصلی‌ترین آنها حسن یزدانی و دیوید تیلور هستند.

بی‌تردید حساس‌ترین رقابت در کشتی آزاد قهرمانی جهان در وزن ۸۶ کیلوگرم خواهد بود، جایی که حسن یزدانی از ایران و دیوید تیلور از آمریکا به عنوان طلایی‌های جهان و المپیک به احتمال زیاد برای چهارمین مرتبه به مصاف هم می‌روند. تیلور پیش از این ۳ مرتبه در جریان رقابت‌های جام جهانی کرمانشاه ۲۰۱۷، رقابت‌های قهرمانی جهان بوداپست ۲۰۱۸ و فینال المپیک توکیو موفق به شکست حسن یزدانی شده و یزدانی این‌بار با تمرینات ویژه به دنبال انتقام ۳ شکست قبلی از تیلور خواهد بود.

اتحادیه جهانی کشتی با بیان اینکه، این دو سوپراستار کشتی جهان به احتمال زیاد برای چهارمین مرتبه مصاف می‌کنند، اضافه کرد: «طرفداران کشتی در روز نخست قهرمانی جهان در نروژ به سختی می‌توانند تشک مبارزه‌ای پیدا کنند که ستاره‌ای در حال مبارزه نباشد اما رقابت اصلی جایی است که دیوید تیلور ملقب به جادوگر و حسن یزدانی روبه‌روی هم قرار می‌گیرند. هر ۲ ستاره در سید یک و ۲ این وزن جای دارند و در فینال به یکدیگر می‌رسند.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.