دختر ایرانی همبازی جودلا شد

یارا شهیدی، بازیگر ایرانی-آمریکایی که در سال‌های اخیر در هالیوود درخشیده، نقش تینکر بل را در فیلم "پیتر پن و وندی" بازی می‌کند

شهیدی در این فیلم به “جود لا” در نقش “کاپیتان هوک” و نیز “الکساندر مالونی” و “اور اندرسون” می‌پیوندد که نقش‌های اصلی را بازی می‌کنند. لوری برای کارگردانی پروژه انتخاب شده و فیلمنامه‌ی آن را با همکاری “توبی هالبروکس” به نگارش درمی‌آورد. 

شهروند آنلاین: دختر ایرانی همبازی جودلا شد ، یارا شهیدیبازیگر ایرانی-آمریکایی که در سال‌های اخیر در هالیوود درخشیده، نقش تینکر بل را در فیلم “پیتر پن و وندی” بازی می‌کند.

دیزنی که همچنان به ایجاد تنوع نژادی در شخصیت‌های کلاسیک خود ادامه می‌دهد، جمعه ۲۵ سپتامبر اعلام کرد که “یارا شهیدی” ستاره‌ی سیاه‌پوست سریال “بزرگسال-طور” در فیلم لایو-اکشن “پیتر پن و وندی” به کارگردانی “دیوید لوری” نقش “تینکر بل” را ایفا خواهد کرد.

این اولین بار است که یک بازیگر رنگین‌پوست در این نقش ظاهر می‌شود.

دیزنی پیش‌تر “هالی بری” را نیز برای نقش “آریل” در بازسازی “پری دریایی کوچولو” انتخاب کرده بود.

شهیدی در این فیلم به “جود لا” در نقش “کاپیتان هوک” و نیز “الکساندر مالونی” و “اور اندرسون” می‌پیوندد که نقش‌های اصلی را بازی می‌کنند.
لوری برای کارگردانی پروژه انتخاب شده و فیلمنامه‌ی آن را با همکاری “توبی هالبروکس” به نگارش درمی‌آورد.

منابع نزدیک به پروژه می‌گویند این فیلم قرار است در سالن‌های سینما اکران شود و مستقیماً به دیزنی فرستاده نخواهد شد.

دیزنی در سال ۱۹۵۳ انیمیشن کلاسیک “پیتر پن” را ساخت.

این فیلم هنوز به عنوان یکی از موفق‌ترین اقتباس‌ها از رمان “جی.ام باری” دانسته می‌شود.

استودیوی دیگر نیز چند بار کوشیده‌اند اقتباس‌های خود از این داستان را برای سینما و تلویزیون بسازند که از جمله‌ی آن‌ها فیلم “هوک” (Hook) “استیون اسپیلبرگ” با بازی “رابین ویلیامز” و “پن” (Pan) “جو رایت” است. هیچ یک از این فیلم‌ها در بازار آمریکا عملکرد موفقی نداشتند.

“تینکر بل” در رمان و فیلم‌ها یک پری است و نزدیک‌ترین دوست “پن” محسوب می‌شود.

این نقش در فیلم اسپیلبرگ به “جولیا رابرتس” سپرده شده بود. در سال‌های اخیر، دیزنی در انتخاب بازیگر رنگین‌پوست برای نقش‌هایی که به شخصیت‌های اروپایی تبار محدود می‌شد تمایل پیدا کرده است.

شهیدی با سریال سیت‌کام “سیاه‌پوست-طور” به شهرت رسید و نقش “زوئی” دختر “آنتونی اندرسون” و “تریس الیس راس” را بازی کرد.

شخصیت او به چنان محبوبیتی رسید که شبکه‌ی ABC اسپین‌آف “بزرگسال-طور” را برای سال‌های کالج شخصیت “زوئی” تولید کرد. استودیوی ABC به تازگی با شهیدی قرارداد جدیدی به امضاء رسانده است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.