فردا پنس با ترامپ چه خواهد کرد؟

طرح استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان به رأی گذاشته می‌شود

مجلس نمایندگان آمریکا طرح استیضاح ترامپ را فردا برای برکناری او از قدرت به دلیل تحریک به شورش در ایالات متحده به رأی خواهند گذاشت.

شهروندآنلاین: نمایندگان دموکرات کنگره اعلام کردند که مجلس نمایندگان آمریکا فردا طرح استیضاح دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، را بررسی کرده و آن را به رأی خواهند گذاشت.

بنا بر گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، «استنی هویر» رهبر اکثریت دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا روز گذشته از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا درخواست کرده است که عصر امروز برای بررسی قطعنامه‌ای به کنگره بازگردند که از «مایک پنس» معاون «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا درخواست می‌کند تا با استفاده از قدرتی که قانون اساسی در اختیار او قرار داده است، برای برکناری ترامپ از قدرت اقدام کند.

طبق گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، گر چه قطعنامه فوق احتمالا در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب خواهد رسید، اما بعید است که پنس در این زمینه اقدام کند.

هویر تصریح کرد که پس از جلسه سه‌شنبه بعدازظهر، فردا (چهارشنبه) طرح استیضاح ترامپ را مورد بررسی قرار خواهند داد و در خصوص آن رأی‌گیری خواهند کرد.

طبق این گزارش، دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا به‌سرعت پیش‌نویس بندی از طرح استیضاح را آماده کرده‌اند که ترامپ را به تحریک به شورش متهم می‌کند، زیرا با اظهارات تحریک‌آمیز درباره تقلب گسترده در انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ماه)، هزاران تن از هواداران خود را ترغیب به برگزاری تظاهرات خشونت‌بار کرده که در نتیجه به فاجعه خشونت‌بار هفته گذشته در کنگره آمریکا منجر شد که در پی آن دست‌ کم چهار نفر کشته شدند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.